Netradiční dárky. Divadlo až k vám domů i koncert Hanse Zimmera

  17:50aktualizováno  17:50
Milovníci divadla pod stromečkem možná očekávají předplatné na novou sezonu. Takové služby už tradičně nabízejí převážně velké divadelní domy. Obligátní vstupenky a vidinu rodinných bojů o volný večer v diářích však lze nahradit dobrou audiodramatizací.

Vydavatelství Českého rozhlasu připravilo v letošním roce například českou klasiku Rok na vsi od bratří Mrštíků. Obsáhlou kroniku obce Hrabůvka vtěsnal začátkem devadesátých let Miroslav Krobot do slavného tříhodinového představení pražského Národního divadla.

Rozhlasovou inscenaci pak pro Vltavu připravila režisérka Markéta Jahodová v roce 1998. Do hlavních rolí tenkrát obsadila Zdeňka Maryšku, Janu Drbohlavovou, Martinu Delišovou či Pavla Kříže. Zahráli si však i Miroslav Donutil, Valérie Zawadská či mladý Kryštof Hádek. Aktuálně vydaný záznam má hodinu čtyřicet a navazuje na dříve vydanou Maryšu.

Čapek v podání Ebena

Z čistě mluveného slova pak zaujme album Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku, tedy zvířecí fejetony Karla Čapka, které nejen pro nejmenší posluchače načetl Marek Eben. „Kočka se baví sama pro sebe. Pes chce jaksi bavit toho druhého... Kočka je z rodu ironiků... Pes je z rodu humoristů...“ zazní například.

A zpátky ke vstupenkám. Národní divadlo je dělí na tradiční balíčky, zaujmou třeba ty s pořadovými čísly čtrnáct a patnáct. Jejich obsah je příjemně namixován z osvědčené činohry (Othello, Les) z hlavní budovy a Stavovského divadla, moderního dramatu Nové scény (Po sametu, Zemětřesení v Londýně) i svižného muzikálu Ondřeje Havelky V rytmu swingu buší srdce mé.

Vinohradské divadlo pak k balíčkům vstupenek nabízí deštník, vějíř, lahev vína či zlevněné kukátko.

Darovat Mistra

A takový vějíř by se divákovi mohl hodit i mimo divadlo. Třeba na koncertě světově proslulého skladatele filmové hudby Hanse Zimmera, který zavítá do pražské O2 areny vůbec poprvé v sobotu 7. května příštího roku.

Společně s velkým orchestrem a živou kapelou představí držitel deseti nominací na Oscara české metropoli své nejznámější melodie z takových filmových trháků, jako je Lví král, Poslední samuraj, Černý jestřáb sestřelen, Gladiátor nebo Počátek.

Pokud by Zimmer nestačil, může pod stromečkem jakožto malá rozcvička potěšit i lístek na koncert legendárního kanadského zpěváka Paula Anky. Ten se vrátí do Prahy po dvou letech, aby v Kongresovém centru představil svou novou tvorbu i starší kousky jako Diana nebo She’s A Lady.

Kromě starých ověřených hitů však může lidskou duši pohladit i pravidelná dávka kvalitního výtvarného umění. A právě k tomu může sloužit roční předplatné do Národní galerie, které je k dostání na internetu i na pokladnách galerie.

DOX pro rodinu

Podobnou formu daru nabízí i Centrum současného umění DOX, předplatné držiteli zaručuje vstup na všechny výstavy, vernisáže i diskuse, které se v prostoru konají. V případě zájmu celé rodiny se dá zakoupit i rodinné vstupné, jež ke vstupu opravňuje dva dospělé a dvě děti do 18 let. Starší potomci tak mají smůlu a budou si muset zakoupit vstupenku vlastní.

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

VIDEO: Divoké večírky uprostřed totality. První ukázka Pražských orgií

Film Pražské orgie podle slavné knihy Philipa Rotha

Čím méně svobody, tím větší orgie, vzkazuje film režisérky Ireny Pavláskové Pražské orgie, natočený podle slavné...

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Ve svém Rozmarném létu Viola prozradí, jak je krásné býti kadeřavým

Záběr z prvních zkoušek Rozmarného léta v Divadle Viola

Symbolicky na začátek prázdnin zařadilo Divadlo Viola premiéru divadelní adaptace slavné novely Rozmarné léto. V jedné...

Metráže - honoráže. Jak Vodňanskému rýmoval přes oceán sám Voskovec

Jiří Voskovec

O Jiřím Voskovcovi, vztahu k němu, společné korespondenci, jednom výjimečném setkání z roku 1976 a vlastně tak trochu i...

Záviše, satiru i sexy burlesku slibuje divadelní stan Mighty Sounds

Koťátko zkázy

Hudebně-divadelní stan jako stabilní součást doprovodného programu festivalu Mighty Sounds nabídne širokou škálu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz