Hraje se: starý blbec i krvavý příběh

  11:09aktualizováno  11:09
Nový rok přivítala divadla po svém. Novinku připravilo jen pražské Divadlo pod Palmovkou. Kdo ještě neviděl Máj či Blbce k večeři má jedinečnou šanci.

Máj - Máj | foto: Městské divadlo Brno

TIP TÝDNE:
Divadlo Pod PalmovkouDivadlo pod Palmovkou připravuje další novinku, tentokrát je to situační komedie Ještě jednou, profesore. Tentokrát nebudou chybět prvky crazy a černého humoru. Autor s obdivuhodnou invencí rozvíjí základní fabuli, vrší a košatí jednotlivé nápady, aniž by ztratil pointu.

Hlavní hrdina této komedie patří k těm romantikům, a tak neodolá pokušení prostřednictvím technického experimentu realizovat svůj sen o čisté romantické lásce. Sen se ale posléze zhmotňuje a stává se realitou, která zkomplikuje další osudy všech postav.

V hlavních rolích se divákům představí Pavel Kikinčuk nebo Antonín Procházka, Kateřina Macháčková, Tereza Kostková nebo Jitka Čvančarová, Barbora Valentová, Rostislav Čtvrtlík, Jan Révai a další. Premiéry se konají 5. a 6. ledna 2006 v 19 hodin; reprízy pak 14., 20. a 27. ledna.

CO SE DĚJE:
Máj Od úterý až do čtvrtka mohou diváci zhlédnout v Městském divadle v Brně Máj. Slavnou báseň v novém kabátě režíroval Stanislav Moša. V hlavních rolích - Petr Ulrych, Zdeněk Junák nebo Stano Slovák.

Kdo ještě neviděl Richarda III. s Janem Potměšilem má šanci v pondělí v Divadle v Celetné. Koně, koně, království za koně! Vzestup a pád krvavého krále... "Cesta k trůnu a moci je lemovaná potoky krve. A ostatní? Přihlížejí, bojí se, slouží nebo pomáhají".

Král umírá je syrové, drsné, groteskní mystérium v duchu středověkého divadla. Oživuje rituální zápas krále se smrtí, v němž životní hodnoty krále jsou podrobeny pohledu z perspektivy věčnosti. Král umírá uvádí Divadlo v Řeznické v pátek 6. ledna.

STOJÍ ZA VIDĚNOU:
Blbec k večeřiBlbce k večeři si mohou diváci vychutnat v Divadle Bez zábradlí tento pátek. V této bláznivé francouzské komedii platí, že "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a "kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp."

Jeníkův dobrý původ jako kapitál čili jak výhodně a včas prodat nevěstu a ještě se stát správcem. Všechno se sice trochu poplete, jelikož se hraje s Antonínem Dvořákem v patách, ale nakonec to dopadne, jak má v prodance být. Prodaná nevěsta trošku jinak v Ypsilonce.

Epochální výlet pana Broučka do XV. století a zpětV sobotu se bude v Divadle v Dlouhé cestovat. A to přímo z staropražské hospůdky do husitských dob a zpět. A kdo to bude? Co jiného než Epochální výlet pana Broučka do XV. století a zpět. Nastupovat! Jízda začíná v 16 hodin.

EXTRA NÁŠUP:
Pražské divadlo Archa oslaví Tři krále poněkud netradičně. A to v mexickém stylu. Zahrají kapely Los Amigos a Pablo´s Magic Carpet. Nebude chybět ani překvapení!

Autoři:
  • Nejčtenější

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

PRVNÍ DOJMY: Jaromír Soukup je Premiér. Naštěstí ještě ne premiér

TV Barrandov tvrdí, že sitcom Premiér je parodická politická satira. Šéf stanice tvrdí, že v ní hraje. Nic z toho není...

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

Vivat Vlasta! Do „života čtvrtého“ vyprovodil Chramostovou dlouhý potlesk

Státní hymna a dlouhotrvající potlesk v zaplněném Národním divadle vyprovodily zesnulou herečku Vlastu Chramostovou....

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Nobelista Handke píše hru o Čechovi, který se upálil u Palachova pomníku

Rakouský spisovatel a letošní laureát Nobelovy ceny za literaturu Peter Handke chystá divadelní hru o českém mladíkovi...

Teď se snad o nás diváci konečně dovědí, doufá nositelka Thálie Trmíková

Svou první cenu Thálie za činohru dostala Lucie Trmíková za inscenaci Soukromé rozhovory. „Jako byste se kamerou díval...

Najdete na iDNES.cz