Divácké ceny Novy: SuperStar propadla

  9:43aktualizováno  9:43
Jiné prostředí i tváře, vesměs očekávaní vítězové. Tak vypadalo udílení anketních cen Anno pro nejoblíbenější tváře televize Nova, které se poprvé v jejich desetileté historii vysílalo z Národního domu na pražských Vinohradech.

Mužem roku 2004 se stal Pavel Zuna, mezi ženami vyhrála Lucie Borhyová - oba moderátoři zpráv, které jsou nejsledovanějším pořadem Novy. Jiný divácký hit, seriál Pojišťovna štěstí, je pořadem roku.

Dvakrát šla na pódium Zuzana Bubílková: jako "stříbrná" mezi ženami a "bronzová" s pořadem Politické harašení. "Je to přesně rok, co Miloslava Šimka odvezli do nemocnice, odkud se už nevrátil," vzpomínala.

"Dlouho jsem zvažovala, zda mám v pořadu pokračovat sama, ale když jsem viděla, jak by se politikům ulevilo, řekla jsem si, že to nevzdám." Na Šimkovu počest už chystá Nova vzpomínkový pořad.

Poprvé stál na jevišti moderátorský kolega Borhyové Rey Koranteng, třetí mezi muži. Na téže příčce skončila z žen Adéla Gondíková, její bratr Dalibor Gondík postoupil o místo výš.

Z pořadů skončila druhá soutěž 1 proti 100, jejíž moderátor Roman Šmucler děkoval své manželce Libuši Šmuclerové, bývalé ředitelce programu Novy. Tu stíhali fotografové stejně jako mladé zpívající hosty večera, finalisty SuperStar v čele se Sámerem Issou.

Pořad Česko hledá SuperStar však v anketě překvapivě nebodoval. Pořadatelé sice nezveřejnili celkové pořadí ani součet hlasů, MF DNES však zjistila, že senzace loňského roku SuperStar skončila až sedmá, za šestým Tele Tele. Podobně herci vítězné Pojišťovny štěstí zůstali níže v poli: Miroslav Etzler byl osmý, Alena Antalová šestá.

Proč neuspěla SuperStar v anketě, jejímž základem je okruh věrných diváků Novy hlasujících kupony z klubového časopisu Ano? "Znám věkové složení předplatitelů Ano. A hlasů zaslaných esemeskami nebylo tolik," naznačil ředitel Novy Petr Dvořák, že ceny Anno přitahují spíše starší generaci.

Šéf zábavy Ivan Rössler zase míní: "Diváci si ze SuperStar pamatují zpěváky, vidí v ní více hudební záležitost než pořad spojený s televizí. SuperStar je jako manekýnka na přehlídce: v paměti utkvějí její šaty."

Nejen SuperStar však může dostat další šanci v jarní anketě TýTý, kterou vysílá poprvé rovněž Nova. Kromě jiných změn, třeba oddělených kategorií nejlepší pořad a nejlepší seriál, totiž TýTý zřizuje i novou kategorii objev roku, kam každá televize nominuje tři své kandidáty.

Na večírku cen Anno už se tedy hádalo, na koho Nova vsadí. Mluvilo se třeba o Nové cestománii, dokumentu tak úspěšném, že získal i vkládanou reklamu a plánuje "přidruženou" cestovatelskou show, či o seriálu Redakce, jehož tvůrci nabídnou Nově už čtvrtou řadu, a k tomu celovečerní film Redakce. Zároveň žádají o licenci k digitálnímu vysílání.

CENY ANNO 2004
Žena roku: 1. Lucie Borhyova - 2. Zuzana Bubílková - 3. Adéla Gondílková
Muž roku: 1. Pavel Zuna - 2. Dalibor Gondík - 3. Rey Koranteng
Pořad roku: 1. Pojišťovna štěstí - 2. 1 proti 100 - 3. Politické harašení

Kateřina Brožová a Nicol Štíbrová, moderátorky Anno 2004 a zároveň jedny z hlavních postav vítězného seriálu Pojišťovna štěstí. (5.2.2004)

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

Zemřel spisovatel Jiří Stránský, autor předlohy k seriálu Zdivočelá země

Dramatik a bývalý politický vězeň Jiří Stránský

V 87 letech zemřel spisovatel a někdejší politický vězeň Jiří Stránský. Byl mimo jiné autorem knihy Zdivočelá země,...

Zemřela herečka Gabriela Vránová, dabovala i Catherine Deneuve

Gabriela Vránová

Po delší nemoci zemřela v sobotu ráno herečka Gabriela Vránová. Dlouholeté člence Divadla na Vinohradech bylo 78 let....

V 93 letech zemřela Luba Skořepová, herečka zkoumající záhady přírody

Luba Skořepová

Ve věku 93 let zemřela herečka Luba Skořepová. Hrála v Národním divadle, desítky postav vytvořila i v televizních...

Najdete na iDNES.cz