Naděje, že se řidiči svezou zadarmo po D6 kolem Sokolova, žije

  14:41aktualizováno  14:41
Možnost, že by byla část dálnice D6 kolem Sokolova vyjmuta ze sítě placených úseků, se zatím stále vzdaluje. Při páteční návštěvě Karlovarského kraje to naznačil ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Úsek totiž podle jeho slov úplně neodpovídá kritériím nastaveným ministerstvem.

Dálnice D6 | foto: Václav Šlauf, MAFRA

„Není úplně logickým obchvatem města,“ konstatoval Ťok. Nevyloučil ovšem, že by se aktuální rozhodnutí ministerstva, které sokolovský úsek nezařadilo mezi jedenáct „vyvolených“, nedalo změnit.

„Pokud někdo předloží logické argumenty, proč jej mezi neplacené úseky zařadit, jsem připraven tak učinit,“ řekl ministr.

Konstatoval rovněž, že v době, kdy se na ministerstvu rozhodovalo o tom, které úseky dálnic budou zbavené poplatků, neměl v ruce žádnou žádost z Karlovarského kraje. „Ta přišla až ve čtvrtek,“ řekl při páteční návštěvě kraje.

S tím ovšem nesouhlasí náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik.

„Ministerstvo nás požádalo, abychom definovali úseky, které bychom rádi zbavili poplatků. Elektronickým systémem jsme v rámci mezirezortního řízení odeslali 16. září loňského roku materiál, v němž je zahrnut právě i obchvat Sokolova. Pokud to pan ministr nemůže najít, má ve svém úřadě neuvěřitelný nepořádek,“ řekl Pánik.

Dodal, že letošní žádost nebyla součástí zmiňovaného mezirezortního řízení, ale vznikla na základě usnesení krajského zastupitelstva.

Podle Jany Vildumetzové, první ženy na kandidátce hnutí ANO pro nadcházející krajské volby, je ovšem nutné hledat kořeny současných problémů s dálničními poplatky podstatně dál.

„V době, kdy byla D6 zařazena do dálniční sítě České republiky, kraj zaspal,“ řekla na adresu minulých krajských reprezentací. „Tehdejší vedení kraje mohlo rozhodnutí připomínkovat, ale neučinilo tak. A proto lidé v regionu musejí platit za dálniční známky,“ podotkla Vildumetzová.

Nejčtenější

Matka se musela ptát, jestli smí uklízet. Syn ji týral od patnácti let

Ilustrační snímek

Od patnácti let týral svou matku nyní již třiadvacetiletý muž z Kraslic na Sokolovsku. Trýznil ji hlavně psychicky,...

Žárlivá studentka zbila na plese dívku, se kterou tančil její přítel

Ilustrační snímek

Svou žárlivost nedokázala ovládnout osmnáctiletá studentka z Chebu. Na maturitním plese zbila dívku, s níž tančil její...

Soud projednává po jedenácti letech vraždu mladíka uvláčeného za autem

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Krajský soud v Plzni začal projednávat případ mladíka uvláčeného k smrti za osobním autem. Z téměř 11 let staré vraždy...

Na karlovarský festival přijede Julianne Moore. Vrací se Casey Affleck

Julianne Moore (Cannes, 18. května 2017)

Karlovarský festival letos uvítá herečku Julianne Moore, která uvede v rámci zahajovacího večera snímek Po svatbě. Na...

Utajeného svědka zkoušeli advokáti z Bible, o vraždě promluvil po letech

Bývalý policista Martin Novotný (vlevo) a Aleš Šepták u Krajského soudu v...

Před plzeňským krajským soudem vypovídal utajený svědek, který před 11 lety podle svých slov míjel na silnici u Aše na...

Další z rubriky

Matka se musela ptát, jestli smí uklízet. Syn ji týral od patnácti let

Ilustrační snímek

Od patnácti let týral svou matku nyní již třiadvacetiletý muž z Kraslic na Sokolovsku. Trýznil ji hlavně psychicky,...

Řidič autobusu na mokré silnici narazil do středu kruhového objezdu

Řidič autobusu narazil u Sokolova do kruhového objezdu.

Do vyvýšené středové části kruhového objezdu narazil ráno poblíž Sokolova linkový autobus. Při nehodě, která se stala...

Sokolovští policisté hledají seniorku, rodina ji neviděla dva týdny

Ilustrační snímek

Sokolovští kriminalisté pátrají po pohřešované 73leté Jaroslavě Graňákové z Horního Slavkova. Zmizení oznámila její...

Najdete na iDNES.cz