Diskuze

Fascinuje ho svit lamp a staré hammondky, o kterých napsal i knihu

V době, kdy lze jakékoli elektronické zařízení vtěsnat díky digitalizaci do miniaturních rozměrů, jde Roman Šula opačným směrem. Už před lety ho uhranuly hudební nástroje a aparatury fungující na elektromechanickém principu nebo užívající tradiční elektronky – lampy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JS

a kdyby se Tomáš Blažek zmínil, že se s Romanem Šulou mohou případní zájemci o informace, týkající se varhan Hammnond, setkat i osobně třeba v klubovně příznivců hudby Woodstock na Stařečce v Třebíči, to už by byla zakázaná reklama zájmové činnosti?

0 0
možnosti
Foto

Hammondky a superlineární lampové zesilovače jsou už šedesátá léta. Ale první lampy přišly ve větším počtu už kolem 1930, můj tatínek měl takovou třílampovku s tlampačem, akumulátorem na žhavení a anodovou baterií. Musel je 1939 odevzdat německým socialistům, měl smůlu, že byl žid.

1945 maminka dostala z fondu národní obnovy čtyřlampové rádio Philips, už tehdy museální kousek se 4V lampami řady A. Pro mně příležitost, zamontovat tam Čurčilky- krátkovlnné cívky socialisté vystříhali, aby se nemohlo poslouchat Londýn. Takže jsem s těmi oscilátorovými cívkami dělal mé první experimenty.

Podařilo se, časem jsem takových starých rádií nasbíral více. Rád pomohu s restaurováním, třeba rádio Kongres z r. 1947 mám v dílně a kvalita zvuku je nesrovnatelná s tranzistory. Rád poradím, pomůžu, mám bedny elektronek, elektrolytů, žárovek, jaké už dnes nedostanete.

0 0
možnosti
TB

napište mi prosím na tomas.blazek@mafra.cz , děkuji!

0 0
možnosti