Řidiči hrozí za sražení policisty šestileté vězení. Ilustrační snímek

Řidiči hrozí za sražení policisty šestileté vězení. Ilustrační snímek | foto: Daniel Beran, MAFRA

Mladý řidič jel rychle. Při kontrole nabral autem policistu a zranil ho

  • 21
Jednadvacetiletý řidič BMW si v sobotu pozdě večer zadělal v Jihlavě na pořádné problémy. Snažil se ujet policistům, kteří ho kvůli vysoké rychlosti ve městě stavěli. Jednoho z nich při tom ale vozem nabral a zranil ho. Krátce na to byl dopaden. Nyní mu hrozí až šestileté vězení.

Hlídka pořádkové policie si BMW všimla v jihlavské Hradební ulici po půl jedenácté večer. Vůz jel evidentně vyšší rychlostí, než byla povolená padesátka. Řidiče se proto rozhodli zkontrolovat.

Zastavili ho v Seifertově ulici. Když vystoupili ze svého vozu a šli k BMW, mladý šofér šlápl na plyn a snažil se ujet.

"Oba policisté museli před vozidlem uskočit. Ale i tak řidič BMW do jednoho z nich narazil. Policista utrpěl při střetu s vozidlem zranění," uvedla jihlavská policejní mluvčí Jana Kroutilová. Zraněný policista musel později do nemocnice.

Mladík v bavoráku dál ujížděl, policisté skočili do auta a pronásledovali ho. Dohnali ho na křižovatce ulic Telečská a Ke Skalce. Zde se ho snažili zastavit podruhé.

I tentokrát chtěl šofér ujet. Naboural ale do policejního vozu, který mu přehradil cestu. Tím jeho jízda skončila. Policisté mladíka zadrželi.

Proč tak zběsile ujížděl a neváhal autem srazit policistu, vyšetřovatelé zjišťují. Dechová zkouška na alkohol i test na drogy totiž byly negativní. A řidič není "namočen" v žádném jiném trestném činu, má dokonce čistý trestní rejstřík.

"Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní (autem, pozn. red.)," konstatoval komisař Pavel Krčál s tím, že kriminalisté případ dále prověřují. "V současné době je zadržený muž umístěn v policejní cele," dodal Krčál.

Řidiči hrozí podle momentální kvalifikace jeho činu šestileté vězení.

Podobný případ, který se stal na Pelhřimovsku loni v srpnu, pobočka krajského soudu v Táboře potrestala třináctiletým vězením. Řidič z Humpolce má pykat za to, že při kontrole srazil autem policistu a najížděl s ním proti svodidlům. Soud jeho čin ohodnotil jako pokus o vraždu (více čtěte zde).

Jarní prázdniny

Týdenní jsou na základních a středních školách rozloženy v termínech od 1. února do 14. března. Přinášíme úplný přehled prázdninových termínů podle okresů.