V lese Platbos, jenom z nejstarších v Jihoafrické republice, rostou stromy staré přes tisíc let. Z jejich květů vyrábí Melissa Krige esence, které lidem pomáhají léčit tělo i duši.

„Já i můj muž pocházíme z Kapského města, kde jsme oba také do roku 2004 žili a pracovali,“ vypráví Jihoafričanka Melissa Krige. „Tehdy jsme se ale rozhodli, že si pořídíme na venkově domek, kde bychom mohli trávit víkendy a volný čas. Synovi byly tehdy dva roky, dceři necelých pět. Při hledání vhodného domu jsme zjistili, že v lokalitě, kterou jsme si oblíbili, je k prodeji les. Nikdy předtím jsme o koupi lesa neuvažovali, ovšem v tomto případě zřejmě zasáhla vyšší moc...“Jakmile Melissa poprvé vkročila do lesa Platbos, ucítila jeho neuvěřitelnou sílu a energii: „Oba jsme s mužem okamžitě věděli, že je to místo, které hledáme a po kterém toužíme.“A tak si dva lidé z města koupili les, v němž roste 13 druhů stromů, některé jsou staré přes tisíc let. „Platbos je mimořádný z několik důvodů. Zaprvé je zázrak, že v této oblasti, tolik postižené četnými požáry, tak starý les vůbec ještě stojí. Přes své úctyhodné stáří nejsou stromy nijak veliké, dá se říci, že rostou jako by na způsob bonsají. Stejně tak je naprosto unikátní složení stromů v našem lese, na žádném jiném místě se tato kombinace stromů nevyskytuje,“ zamýšlí se Melissa.Pár měsíců poté, co manželé les koupili, se přestěhovali do nedalekého městečka. „Byla to zásadní a velmi složitá změna v našem životě. Na venkov jsem se stěhovala jen já s dětmi, můj muž dál pracoval v Kapském městě a dojížděl za námi o víkendech,“ vzpomíná Melissa. Rázem jí vytane na mysli vzpomínka na první noc strávenou v novém domě: „První noc, kterou jsem v našem novém bydlišti trávila sama s dětmi, jsem se strašně bála. Seděli jsme v kuchyni, která je propojena s obývákem, byl srpen, zima, seděli jsme těsně u krbu. Zvenčí jsem slyšela podivné zvuky, jakoby pískot. Nedokázala jsem si představit, co nebo kdo může takové zvuky vydávat. Nikoho v okolí jsem neznala, neměla jsem na koho se obrátit. Měla jsem v tu dobu psa, který jen nejistě pobíhal kolem nás a nakonec se schoval pod gauč. S dětmi jsme pak spali všichni společně v jedné posteli.“ O pár dní později šla Melissa do lesa pro dřevo a tehdy zaslechla znovu stejné podezřelé zvuky. „Zjistila jsem, že je dělá sova,“ směje se, ale s vážnou tváří dodává: „Ten první večer to bylo poprvé a naposledy, kdy jsem se ve svém novém domově bála. Stačilo pár hodin, abych pochopila, že je to magické místo, kde se cítím chráněná a v bezpečí.“Melissa se věnovala péči o děti, starostem o dům, a postupně začala řešit, čím se bude dál živit. "Kdykoli jsem měla volnou chvíli, chodila jsem na procházky do lesa. Cítila jsem, že mě některé stromy mimořádně přitahují, dokázala jsem rozlišit, že každý na mě působí jinou silou, vyvolává ve mně jiné pocity, vyzařuje jinou energii. Své pocity a dojmy jsem začala zapisovat a tak začal postupně vznikat můj nový životní projekt.“


Strom intuice, Strom klidu, Strom odvahy, Strom odpuštění, Strom víry… V lese Platbos roste 13 různých druhů stromů. Melissa začala sbírat jejich květy a listy a vyrábět z nich stromové esence. Sesbírané květy a listy ukládá do skleněných nádob, v nichž je zalévá místní pramenitou vodou. Než vzniklou směs odnese, ještě nechá nádoby několik hodin stát pod stromem, z něhož květy a listy pocházejí. Všechny esence a rozprašovače vyrábí Melissa sama ručně a s obrovským citem, láskou a vášní. Třináctku, tedy počet různých druhů stromů, které v jejím lese rostou, nepovažuje za nešťastné číslo, ale naopak za symbol změny, znovuzrození a posunu na vyšší úroveň vědomí.Les Platbos má nejen podle Melissy magickou moc, stejně jako esence, které vyrábí z květů a listů zde rostoucích stromů. S čím vám Melissiny esence mohou pomoci? Dokážou ve vás obnovit víru v sebe, získat stabilitu v emočně vypjatých situacích, zvýšit důvěru v intimních vztazích, podpoří vaši energii, přináší inspiraci, ale i smysl pro humor.Každou s esencí, které Melissa vyrábí, nejlépe charakterizuje afirmace, jež ji charakterizuje. Abyste si dokázali afirmaci i prospěšnost jednotlivých esencí lépe představit, podívejte se na stránky www.platbos.cz. U každé z uvedených esencí si nejdříve přečtěte afirmaci. A podle toho, se kterou nejvíce souzníte, která nejlépe vyjadřuje vaše momentální rozpoložení, si vyberte. Pro potvrzení správné volby si ještě přečtěte stručný popis pozitiv, která vám používání esence přinese.


Přičichněte, vyzkoušejte, nechte na sebe působit sílu a energii vybraného stromu. „Esence pozitivně působí na každého, kdo dokáže být vnímavý ke svým prožitkům,“ ujišťuje Melissa. Vyberte si tu svou esenci na Platbos.cz.


 

 

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 11:22