Trápí vás PMS? Zkuste se na něj podívat jinak. Věděla jste, že právě v tomto období máte zvýšenou kreativitu a smyslnost? To přece stojí za to využít!

Několik dní před menstruací se většina žen „necítí normálně“. Ubývá fyzických sil, potřeba aktivity naopak narůstá, ale bez ­reálného směřování, a dynamická energie se obrací dovnitř. Tento dost protikladný stav přináší vlny nervozity, hněvu, frustrace, prudkosti, hádavosti, ztráty soustředění, výčitek a pocitů viny. Přestože potřebujeme více odpočívat, mysl je v tenzi a uvolnění obtížné, chybí trpělivost. Samy se občas cítíme zralé na diagnózu, nebo si to myslí naše okolí.Všímejte si svých emocí


Důležité je uvědomovat si, že jsme právě v této fázi menstruačního cyklu, a podle toho k sobě přistupovat. Pozorovat své emoce, do ničeho se nenutit, přistupovat k sobě s laskavostí, neočekávat od sebe velké výkony, odložit černobílá rozhodnutí, nediskutovat s kolegy v práci o chybách, nezabývat se křivdami, nic moc v životě neopravovat (hlavně ne svého partnera), nevyjednávat, nerozvádět se. Zkuste pozorovat sama sebe. Všechno nejde hned změnit, ale i uvědomění si toho, že jste v této fázi „prostě taková“ a je to v pořádku, přináší úlevu.


  10:00,  aktualizováno  25. března 2019 18:17