A co tu vidět, ochutnat a koupit?


Rozhodně musíte vyzkoušet tradiční nápoj Soumada, je to nealkoholický nápoj z mandlí, který si můžete dá třeba na zmrzlinu, nebo ho jen tak usrkávat. Je příjemně sladký a voňavý. Další specialitou jsou sušené chobotnice a ledové čaje z místních bylinek.

Jako suvenýr si pak domů odvezte třeba olivový olej přímo z ostrova, nebo pemzu na nohy, kterou tu těží. My jednu máme a musíme říci, že lepší na světe není, a to jí seženete i okolo 2 euro.

Největší chloubou ostrova je však stále činná sopku! No, ano, neděláme si legraci. Do kráteru Stefanos můžete dokonce sestoupit (nedoporučujeme sandále, přece jen to tu dost žhne) za 5 euro. Stěny kráteru hrají žlutou a bílou barvou, je tu až nesnesitelné vedro a lehký štiplavý zápach síry. V některých místech jsou dokonce vidět výpary.  Okolí sopky vyprahlé, takže vám může připadat, že jste zajeli na skok Afriky.

Cestou zpět do hlavního města navštivte malebnou vesničku Emporios, kde žije asi padesát obyvatel. Vyšplhejte až na vrchol, z kterého je přímo božský výhled na celý ostrov. Na malém náměstíčku u kostela si pak můžete v taverně Apyriá vychutnat při výhledu skvělou řeckou kávu za necelé 3 eura.Pokud stejně jako my, budete ostrov opouštět trajektem, sedněte si v lodi, co nejvýše to půjde, na doplní palubě by se z vás mohli stát vodníci.

Náš tip: Pokud vás Řecko okouzlí a budete chtít poznat další dechberoucí místa, najít dobré ubytování a výhodné letenky, mrkněte na www.ckneckermann.cz

  12:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:38