Dvaatřicetiletý zpěvák vyhrál obě hlavní kategorie: Album roku i Píseň roku!

Rodák z Havaje na pódiu v Madison Square Garden, kam se slavnostní vyhlášení 60. ročníku Grammy Awards přesunulo z Los Angeles, zářil štěstím. Z galavečera si nakonec odnesl 6 sošek, včetně dvou nejprestižnějších, a večer naprosto opanoval. Při přebírání cen si zavzpomínal na to, jak v patnácti letech zpíval na Havaji v show The Magic of Polynesia R&B songy od Baby Face, Jam & Lewis, nebo Terry Riley. Právě tito umělci ho velmi ovlivnili a inspiruje se jejich tvorbou na svém dosud posledním albu 24K Magic, které získalo Grammy. Mars také ocenil další nominované. Řekl, že oni jsou také tím důvodem, proč ve studiu tak moc maká!

Mezi další úspěšné interprety velké show patřili Kendrick Lamar, který získal pět sošek, nebo Ed Sheeran. Ten ovládl popové kategorie.

Letošní ročník nejprestižnějších hudebních cen světa byl slavnostní, a bylo to na něm poznat. Ať už se jednalo o velkolepou show v Madison Square Garden, nebo připravené vstupy odjinud. Jedna z nejpopulárnějších kapel posledních pár desítek let, irští U2, hrála před Sochou svobody. Dlouho se jistě bude mluvit i o velmi zajímavém duetu Eltona Johna a Miley Cyrus. Zazpívali si Eltonův song Tiny Dancer. Velmi emotivní vystoupení předvedla zpěvačka Kesha a během několikahodinové show jsme poslouchali velké množství zajímavých projevů od lidí (nejen) z hudební branže.

Podívejte se na dalších stránkách na výsledky 60. ročníku Grammy Awards!

  10:00,  aktualizováno  26. března 2019 9:34