Jakou polohu zaujmout při kojení?


Mně se skvěle osvědčil kojicí polštář, který jsem si ovinula kolem pasu. Děti na něm ležely a celá jejich váha tak nespočívala jen na mých rukou. Stejně jako já můžete vyzkoušet různé ‚kojící‘ polohy:
?? Do klína si dáte polštář na podložení rukou a hlavičky držíte v dlaních u prsou. Nožky směřují od sebe.
?? Hlavičky miminek spočívají na vašich předloktích, která jsou podložena polštáři. Nožičky směřují k sobě.
Praktická rada: Ze začátku někoho požádejte, aby vám s umístěním dětí pomohl.

Čtěte také: Jaká jste matka podle znamení zvěrokruhu?

Jak s dvojčaty ušetřit peníze?


Zkuste si najít rodiče starších dvojčat stejného pohlaví, jako máte vy, a oblečení od nich se slevou odkupujte. Peníze šetří také kojení. Četla jsem, že jen během prvního roku ušetříte až 30 tisíc korun, které byste jinak dala za umělou výživu. Věci pro běžnou spotřebu, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, případně sušené mléko a příkrmy, nakupujte ve velkém. Pokud narazíte na zvýhodněný nákup, neváhejte ani chvíli a pořiďte si zásoby. Ušetříte peníze i neustálé pochůzky. Na konci článku najdete několik užitečných internetových ad­res, kde vám také dají slevu pro dvojčata. Nešetřete však na věcech, které vám ulehčí práci. Pořiďte si kvalitní kočárek a pomůcky, které vám život s dvojčátky usnadní.

Slaďte jejich životní rytmy


Snažte se o to, aby vaše dvojčátka chodila stejně spát a ve stejnou dobu se krmila. Pokud se vám to podaří, výrazně uspoříte čas. V případě, že to vždy nevyjde, ‚netlačte na pilu‘, povede se to jindy. Buďte pružní v organizaci času Obě děti vám nečekaně usnuly? Hurá! Jděte si okamžitě odpočinout. Přizpůsobte se jejich potřebám a improvizujte. Nelpěte na zaběhnutých zvyklostech, i když jste v ‚normálním‘ životě trochu nepružní. Berte rodičovství dvojčátek jako příležitost, jak se naučit rychle se přizpůsobit okolnostem.

  15:00,  aktualizováno  25. března 2019 17:49