Znáte to sama. Někdy zkrátka vstanete levou nohou napřed, nic vám nejde od ruky, na co sáhnete, to se pokazí. Proto se vždycky hodí pár tipů, jak si zvednout náladu a zlepšit si den hned od rána.

1. Žijte jednoduše


Zvykněte si na ranní rituál, kdy si projdete, zda opravdu jste dnes schopna toho tolik stihnout. Třeba déšť nebo PMS může změnit vaše včerejší plány. Ráno si v klidu sedněte a projděte si, co vás čeká. Nebojte se zavolat a přeorganizovat nebo zrušit cokoliv, co vás začne stresovat. Vždyť zítra je také den.

Nemusíte složitě vymýšlet, čím se odreagujete. Udělejte třeba dobrý skutek. Je to jednoduché a je jen na vás, kdy a kde. Neznamená to ale, že máte posílat peníze charitám nebo jimi plnit čepice žebrákům. Vidíte, jak se malá paní na špičkách snaží sundat zboží z regálu, který je vysoko? Podejte jí to. Nabídněte se, že sousedce pomůžete s nákupní taškou k ní před byt. Vyvenčete psa kamarádce nebo zabalte zbytek večeře a dejte to k popelnici bezdomovcům. Je to jen na vás. Navíc odpoutáte pozornost od sebe a zaměříte se na někoho jiného. Třeba zjistíte, že ty vaše problémy nejsou tak velké. A ten pocit, když uděláte něco málo víc, než děláte každý den, je k nepopsání.

  15:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:28