Říká se, že ideálním ročním obdobím pro detoxikaci a očistu těla je jaro, ale pro podzim to platí dvojnásob. Připravte se na nadcházející chladné dny, posilte imunitu, nastartujte metabolismus a zbavte tělo škodlivin.

Podzimní počasí má vliv nejen na naší duši, ale taky na tělo. Organismus se z plného letního rozkvětu začíná zklidňovat a tak, jako příroda, se postupně mění i fungování našich tělesných orgánů, naše hladina energie a chuť do různých aktivit.

Popíjejte těchto TOP 5 detoxikačních nápojů, které jsme pro vás vybrali ve spolupráci s portálem Fithall.cz, a uvidíte, že se budete cítit skvěle a jako bonus se zbavíte přebytečných kil!


1. Horká voda s citrónem


http://gty.im/574071605

Když venku řádí déšť a sychravé počasí, vsaďte na převařenou teplou vodu s citrónem. Teplý nápoj zahřeje tělo zevnitř, popožene trávení a udělá Vám v bříšku útulno jako v pokojíčku. Když cítíte, že na vás leze nachlazení nebo chřipka, do vody můžete přidat trošku nastrouhaného zázvoru. Pokud chcete hubnout, ničím neslaďte - a to ani medem.

2. Zelený čaj


http://gty.im/483421125

Horký zelený čaj je nejen skvělým antioxidantem, ale také stimuluje látkovou výměnu a pomáhá při hubnutí. Klidně sáhněte po jakémkoliv čaji - když je venku zima, je lepší dopřát si teplý čaj, než studenou vodu (nedej bože kolu nebo limonádu). Čaj ničím neslaďte.

3. Karo


http://gty.im/524174570

Pokud jste milovnicí kávy, odpírat si ji nemusíte. Zkuste ale aspoň večer vyměnit kofeinovou lásku za její bezkofeinovou alternativu. Nápoje typu karo nebo melta jsou čistě přírodní a pokud je nezkazíte přidaným cukrem, není důvod, proč je nepít. Pro zjemnění chuti do šálku klidně kápněte trochu kravského mléka (ne, opravdu Vás nezahlení) nebo mléka rostlinného.

  12:00,  aktualizováno  25. března 2019 22:27