Nic vám nezlepší náladu, v chmurném počasí, jako lahodný dort

Dámský dort

Doba přípravy: asi 35 minut

Na těsto a náplň: 6 vajec, 150 g cukru, 150 g másla, 200 g rozpuštěné čokolády na vaření, 3 PL proseté hladké mouky

Na potření: 150 ml studeného mléka, 1 balíček Šlehačky v prášku Dr.Oetker, 1 balíček Vanilkového cukru Dr.Oetker, 4 PL vaječného likéru

Na ozdobení: nastrouhaná čokoládaPříprava:

Na přípravu těsta ušleháme vejce a cukr elektrickým ručním šlehačem v horké vodní lázni. Odstavíme ze sporáku a šleháme do krémové konzistence. Máslo vymícháme do pěny a vmícháme do něj postupně vaječnou pěnu a rozpuštěnou čokoládu.Polovinu hotového krému odložíme stranou pro další použití. Do druhé poloviny krému u vmícháme mouku. Těsto nalijeme do vymazané a moukou vysypané dortové formy o průměru 26 cm a uhladíme. Pečeme v předehřáté troubě.


Elektrická trouba:           190 °C

Horkovzdušná trouba:   170 °C

Plynová trouba:    stupeň 3-4


Doba pečení:  asi 20 minut


Korpus opatrně vyklopíme na servírovací tác a necháme vychladnout. Po vychladnutí nasadíme na korpus okraj dortové formy, naneseme zbylou polovinu čokoládového krému a uhladíme. Dáme na 2 hodiny do chladničky vychladit. Na potření vyšleháme šlehačku v prášku, vanilkový cukr a vaječný likér s mlékem elektrickým ručním šlehačem do tuha. Šlehačkou potřeme vršek dortu a ozdobíme nastrouhanou čokoládou. Hotový dort dáme na 1 hodinu do chladničky, poté opatrně sundáme okraj dortové formy a podáváme.


  10:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:31