Tchyně. Už když to slovo vyřknete, zní to, jako když dštíte síru. Pch! Pch! Jak tuto ženu ve zdraví integrovat do vašeho života?

Když narazíte na partnera, jehož maminka je milá, nevtíravá, moudrá a taktní žena, s níž si ihned padnete do oka, máte štěstí. Často se stává opak. V tom případě aplikujte naše čtyři pravidla:

1. Nebojte se jí a začněte včas


Nikdy se nesnažte se jí zalíbit tím, že budete hrát někoho jiného, jen aby vás měla ráda. Nemáte to zapotřebí! Máte-li sklony nechávat špinavé hrnky na kuchyňské lince tak dlouho, dokud je plíseň hlavičková celé neobroste, a váš gauč je permanentně plný psích chlupů, nedá se nic dělat. To jste zkrátka vy. Vašemu bytu drobná očista prospěje, ale není nutné ho hned dezinfikovat, když se chystá tchyně na návštěvu.

Stejně postupujte nejen ve věci úklidu. Netvařte se jako milovnice opery a divadla, když ve skutečnosti preferujete multikina a sci-fi, nebo jako báječná kuchařka, když se vám kuchtění protiví a nejraději jíte po restauracích. Buďte za každých okolností tím, kým opravdu jste, vyhnete se tak spoustě nepříjemností. Třeba lístkům na Rusalku nebo pánvi wok jako dárkům k narozeninám...

http://gty.im/485211221

2. Naučte se říkat „Ne“


Tchyně vám v záchvatu družnosti rodinného klanu nabídne společnou dovolenou. V horším případě bydlení ve společném dvougeneračním bytě. Uf! Intuice vám říká, že to bude jistá katastrofa, ale bojíte se, že by odmítnutí bylo hloupé. Žádné obavy! Pravda nikdy není hloupá. A když své odmítnutí předložíte jako správná diplomatka pěkně zaobaleně, není důvod panikařit. Možná bude pár minut ve vzduchu viset napětí, ale za klid, který bude následovat, to stojí. Tchyně si postupně zvykne, že umíte říct svůj názor, a manipulace z její strany bude minimální.

  19:00,  aktualizováno  26. března 2019 16:19