Skončilo to. Váš vztah je minulostí, něčím, co už se nevrátí. Možná jste to rozhodnutí udělala vy, možná on, vyrovnat se s tím ale musíte tak i tak.

Jedním ze základních rysů světa je pomíjivost. Týká se i lidských vztahů. Málokterý se však vytratí spontánně, za klidu obou zúčastněných. Většina rozchodů bývá provázena emocemi, ať už na jedné či druhé straně, nejčastěji však na obou. Někdy to ukončí on. Někdy vy. Někdy to ukončí on a navlékne to tak, abyste to poslední NE musela říct vy. A naopak. Jak to všechno ustát, a nezbláznit se z toho?


Miláčku, odcházím, je konec!

Už se ve vztahu necítíte dobře. Nebo máte jiného muže. Chcete se rozejít. Iniciativa bude tedy vycházet z vaší strany.  Máte-li ho přece jen ještě trochu ráda, neodcházejte náhle a bez vysvětlení. Podle psychologů je tento způsob rozchodu pro muže ten nejbolestivější. Když mu hodíte klíče na stůl a zmizíte ze dne na den z jeho života, s největší pravděpodobností ho psychicky zdevastujete. Bude se trápit a neustále hledat, kde udělal chybu. Zkuste partnera na rozchod připravit. Odcházíte-li z jiných důvodů, než že máte někoho jiného, možná mu je citlivě vysvětlete. Když je ve hře někdo nový, nerozebírejte to před ním do detailů. Vyslovte se však jasně, bez jinotajů.Když jste si skutečně jistá, že je s vaším vztahem konec, nechoďte kolem horké kaše a řekněte mu to. Jinak, pokud vás má rád a nechce vás nechat odejít, bude neustále hledat cesty, jak vztah ještě slepit dohromady. Počítejte s emočním chaosem – sice chcete rozchod, ale zároveň vám bude partnera líto. Začnou se vynořovat vzpomínky na to krásné, bude vás možná i mrzet, že jste to zase vy, kdo se s někým rozchází. Některá vaše část se nebude chtít vzdát jiné jeho části, která byla ve vztahu skvělá. Budete se vinit za to, že pořád jen někoho zraňujete... 


  11:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:35