Věříte, že když se s mužem vyspíte na první schůzce, potopíte naděje na možný vztah? Vítejte v roce 2013, kdy je svět uvolněnější a erotičtější!

Už dávno neplatí, že by vás chlap zatratil jen proto, že jste s ním skočila pod peřinu hned na první schůzce. Proč byste ztrácela čas randěním s někým, z koho se pak v posteli nakonec vyklube sobec nebo lenoch? Pokud máte chuť, oťukejte si ho klidně hned. Lidí je na světě tolik a žije se tak rychle, že se jeden druhému můžete ztratit dřív, než byste sex při tradičním seznamování vůbec stihli vyzkoušet… A i když vás třeba doma vychovali k upejpavosti nebo jste od přírody zdrženlivá, jednoho dne i vy můžete narazit na samce, po kterém dychtivě zatoužíte, a nebude se vám chtít čekat ani minutu.


„Kamarádka mi domluvila rande naslepo se svým kolegou. Seděli jsme u vína, povídali si a já věděla, že se s ním musím vyspat a nehodlám čekat,“ vypráví osmadvacetiletá Klára. „Bylo léto, horká noc, šli jsme ven a pomilovali se přímo v trávě. Něco takového jsem provedla poprvé v životě. Myslela jsem si, že tím to pro něj okamžitě skončí, ale druhý den mi zavolal a byla z toho láska na víc než rok.“ Až se vám něco podobného stane, kašlete na omleté rady typu: „Sex by měl přijít na řadu nejdřív na třetím rande.“ Jenom ve vás probouzejí zbytečnou úzkost a obavy. A protože Cosmo miluje vymítání zrezlých pravidel, nadšeně se pustilo do sondování, co si vlastně o sexu na prvním rande myslí muži.


Hlavní je jiskření

Vyrážíte na rande s novým objevem. Skvěle se bavíte. Přitahuje vás. Vyspíte se s ním… a on se vám už neozve. Kde se stala chyba? Nejspíš neplánuje vázat se, necítil to pravé jiskření nebo po vás lačnil jen coby kořisti na jednu noc. Pravděpodobných důvodů vyjmenujete spoustu. Sex na první schůzce mezi ně ale rozhodně nestrkejte. „Když se mi žena opravdu líbí a připadá mi zajímavá, nehraje pro mě žádnou roli, jak brzy jsme se spolu vyspali,“ tvrdí pětadvacetiletý David. „Rozhodně si nepomyslím, že je ta holka divná. V dnešní době je přece běžné, že když po sobě dva lidi zatouží, prostě se tomu poddají. Spíš mi ale lichotí, že jsem ji přitahoval tak moc, že se neovládla.“


Jeho kamarád Petr má podobný pohled: „Většinou hned na prvním rande vím, jestli s tou ženou chci chodit, nebo si jenom užít. Pokud s ní mám plány akorát do postele, nezačnu myslet na vážný vztah jen proto, že dělá drahoty a nechává se dobývat. A naopak když mě zajímá jako osobnost, nepřestane mě přece přitahovat proto, že jsme si to rozdali.“ Muži se obecně řídí pudy. Třiadvacetiletý Lukáš se loni v restauraci seznámil se stejně starou barmankou Lindou, a když mladé ženě skončila směna, vzal ji do jiného podniku. Pili tequilu, tancovali a pak si vzali taxi, na zadním sedadle se začali mazlit a pokračovali v tom u Lindy doma, kde se nakonec pomilovali. „Vůbec mě nezklamala, právě naopak,“ tvrdí Lukáš. „Druhý den jsem myslel jenom na to, jak je sexy a chytrá a že bych ji chtěl znovu vidět.“ Zavolal jí a pak spolu několik měsíců chodili. Ke svatbě ten vztah sice nedošel, ale rozchod neměl nic společného s tím, že ti dva ohňostroj vášně odpálili hned první večer. „Záleží na jiskření,“ míní Lukáš. „A to od první chvíle buď je, anebo není. Nedá se ničím ovlivnit.“