Dostala jste pozvánku na veselku. Jenže jak se na událost připravit, když se svatbami nemáte příliš zkušeností? Eva Pýchová za vás zjistila to nejdůležitější!

?  Co si mám obléct?

Máte si pořídit ty krajkované šaty, které vás cestou do práce tak přitahovaly k výloze? Klidně si je dopřejte, romantický styl sluší skoro všem. Ctěte ale pár pravidel: První z nich zní, že váš model nebude bílý. Barva, která symbolizuje čistotu, je určena nevěstě. Pokud ji obléknete, riskujete, že nevěstě ukradnete šou. Vyhněte se i všem podobným tónům, jako je třeba smetanová či krémová. Jestli se svatba neodehrává v Anglii, nechte doma i klobouk. Nechcete přece dneska strhnout veškerou pozornost na sebe, že ne?!


?  Co si vzít na sebe, když jdeme za svědky?

Ano, svědci by se snoubenci měli ladit, ale s citem. „Pokud se nevěsta vdává v bílém, svědkyně by se měla objevit v pastelu – třeba v bledě modré, lososové či mentolové. Svědek by zase měl obléknout košili v barvě svatebních šatů. A vázanku zvolit tón v tónu s košilí,“ vysvětluje Bětuše Krejčířová, módní stylistka a majitelka brněnského salonu Ceremoni, ceremoni.cz.


?  Jaký svatební dar?

Má vaše maminka obývák plný kýčovitého porcelánu, který provětrala za ta léta dvěma způsoby – když ho poprvé vybalila z krabice a když z něj sem tam setře prach? Vy takové věci nedávejte. Zkuste se vžít do momentální situace páru: Kupují byt, chystají se na cestu kolem světa? Pak určitě nepohrdnou finančním obnosem. Optejte se, kolik lidí zvou, a pak zkuste výdaje na jednu osobu odhadnout. Takovou částkou přispějte.

Tip: Možná vás odkážou na svatební webovky. Kromě harmonogramu Dne D tam rovnou vyvěsí seznam darů, které by od hostů uvítali.


?  Neznám tam nikoho!

„Pokud toužíte po někom, kdo bude za vaši společnost vděčný, věnujte se tetičkám nebo jedné z matek snoubenců,“ doporučuje novinářka Stella, která se svým společenským partnerem absolvovala už nespočet svateb. Hodí se zjistit si pár detailů o snoubencích, třeba jak se seznámili, kde vyrostli… To všechno jsou super témata! Dáte najevo, že jste se nepřišla jen najíst, ale ti dva vás zajímají.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:29