Posedlost hubnutím ovládá celý svět. Způsob, jak si hlídat váhu, je ale v každé zemi jiný. Na jakých dietách ‚ulítávají‘ mladé Brazilky, Američanky či Japonky?

Brazilky - Dieta pro dobrou náladu

Brazílií cloumá nejnovější dietní trend – takzvaná dieta pro dobrou náladu. Sestavila ji odbornice na výživu Sonia Philippi z univer­zity v Sao Paulu a svůj zaručený návod na sexy postavu vydala v knize. Brazilky teď hltají její řádky jako o život. V čem tato dieta spočívá? Můžete při ní jíst všechno, především ale banány (protože mají velké množství vitaminu B), para ořechy (kvůli selenu) a také rýži a fazole, které mají nízký glykemický index.


Američanky - Virtuální hubnutí

Světová velmoc musí být vždy ve všem o krok napřed – i ve způsobu hubnutí. Poslední trend je následující: Když se Američanka posadí ke stolu v restauraci, ze vše­ho nejdřív vytáhne telefon s foto­aparátem a ‚vyblejskne‘ své menu. MMS obrázek pak odešle na emailovou adresu speciální dietologické stanice. Přísluš­ný dietolog ze serveru okamžitě pošle své vyjádření k pokrmu, případně doporučí úpravy, které by odpovídaly redukčním parametrům. No, není ten pokrok úžasný?


Angličanky - Agar-agar

Když chce zhubnout Angličanka, posype si salát speciálním práškem zvaným agar-agar, který se vyrábí z mořských řas. Je k sehnání i u nás v každé prodejně se zdravou výživou, často se používá také místo želatiny. Má vysoce zasycující účinky, takže vás rychle přejdou myšlenky na hlavní chod. Pokud byste chtěli tuto metodu vyzkoušet, stejně poslouží i jablečná vláknina, která funguje podobně. Můžete si ji zamíchat třeba do jogurtu. Dieta je to velice zdra­vá, vláknina navíc podporuje správné trávení, po­máhá při potížích s vy­pra­zd­ňováním a chrání též před ak­né a kožními změnami.


  6:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:29