Využijte letní volno k nabroušení své krásy zaručeně přírodními pochoutkami.

Na paty jako kámen

Co je zjemní: písek, sůl a ovesné otruby

Jak na to: Jestliže máte to štěstí, že jste právě na dovolené a denně pobíháte po pláži, ocitají se vaše chodidla na vrcholu blaha. Tření o písek nebo drobné kamínky je totiž spolehlivě zbaví nánosů suché a zrohovatělé kůže. Očistný peeling můžete patám připravit ale i mimo vyhřátou pláž. Stačí, když v misce smícháte větší množství mořské soli nebo krystalového cukru s pár lžícemi olivového oleje a poprosíte přítele, aby vám vzniklou kaší nohy promasíroval. Brusná směs bude ještě účinnější, když do ní přidáte ovesné otruby, které seženete v obchodě se zdravou výživou. Ty totiž mají díky vysokému obsahu vápníku skvělé lešticí schopnosti. Po peelingu dopřejte podpěrám ještě uvolňující a čisticí koupel z vývaru heřmánku a na závěr do nich vetřete vyživující krém.

Tip: Až budete příště stát bosá na pláži nebo na louce, střídavě uchopujte mezi prsty nohou kamenné oblázky. Příjemně si tak uvolníte svaly celé nožní klenby.


Na polámanou hřívu

Co ji zacelí: olivový olej, vejce

Jak na to: V létě vaše prameny zatěžuje nejen barvení, foukání fénem nebo kulmování, ale navíc se do nich zakusuje i UV záření, které při delším působení narušuje přirozený ochranný film na jejich povrchu a vysušuje je. Vlasy se potom stávají mnohem náchylnějšími k dalšímu poškození, lámou se, blednou a jejich konečky se třepí. Pokud přes týden nemáte na vyživování hřívy příliš času, vynahraďte jí vše o víkendu a půl hodiny ji zocelujte pomocí olivového oleje, který pramenům pomůže obnovit jejich ochranný film. Nalijte olivový posilovač asi do čtvrtiny sklenice. Můžete přidat ještě vejce, které vlasy nadopuje zpevňujícími bílkovinami a dodá jim lesk. Směs poté vetřete do opláchnutých pramenů, zabalte je do ručníku a nechte působit. Horko umožní, aby maska pronikla hluboko do vlasů. Pak zábal smyjte a kštici opláchněte studenou vodou, výživné látky se v ní tak lépe „uzamknou“.


  6:00,  aktualizováno  25. března 2019 20:45