Máte chuť inspirovat se novy´m stylem a svěřit se do rukou profi kadeřníka, vizážisty a stylisty? Pojďte do toho.

JMÉNO A VĚK: Jana Masáková (61)

ZAMĚSTNÁNÍ: důchodkyně

KONÍČKY: pečení, výroba přáníček

Jana je dlouholetou věrnou čtenářkou Chvilky. Nenechá si ujít jediné číslo ani soutěž, a dokonce už dvakrát vyhrála. Letos v létě přestala pracovat ve školní jídelně a stala se z ní důchodkyně. „Beru to sportovně. Konečně budu mít čas věnovat se koníčkům a svým třem vnučkám,“ svěřuje se aktivní babička, která nikdy nezahálí a disciplíně zvané odpočinek se bude muset teprve naučit. Jana je věhlasná cukrářka. Zákusky a dorty peče na přání rodině a všem známým, často i ve velkém třeba na svatby a oslavy narozenin. „Když zrovna ‚neřádím‘ v kuchyni, jezdím na kole, vyrábím přáníčka nebo zdobím krabičky technikou quilling, kterou jsem objevila teprve nedávno. Baví mě zkoušet nové věci. To je také hlavní důvod, proč jsem se přihlásila do Proměny.“

Stylistka Ruth Šariská radí:


Janině šatníku dominují volné topy, které zakrývají bříško a boky. Trochu pozapomněla na šaty a sukně, ze zvyku nosí jen kalhoty. Rozhodně by měla přidat na eleganci. Stačí málo, třeba jen oživit outfit nápadným šperkem nebo kabelkou.

Vlasová stylistka


Lenka Pospíšilová radí: Zákaznice nesmí odejít s účesem, s nímž by si nevěděla rady. Příliš husté vlasy přidávají roky, tak jsem je prostříhala a zkrátila v kontu-rách i na krku. Účes tak získal tvar.Janině světlé pleti bude krásně ladit elegantní studený blond, oživený narůžovělými pramínky


Pavel Bauer - oficiální vizážista značky Avon


Jana potřebuje vdechnout trochu jasu a života do bledé tváře. Měla by užívat tvářenku v přírodním tónu a naopak se vyhýbat tmavé lince kolem očí.

Vizážista sjednotil Janinu světlou pleť make-upem se sametovým vzhledem a lehce ji přepudroval. Líce jemně vystínoval broskvo-vou tvářenkou.Na víčka nanesl studené šedozelené stíny s lehkým leskem, aby oči opticky vystoupily. Poté je orámoval řasenkou a obočí lehce zvýraznil tužkou.Tvar rtů Pavel pečlivě obtáhl konturovací tužkou a pak štětečkem nanesl rtěnku barevně sladěnou s tvářenkou a obohacenou o vyživující složky.

  14:40,  aktualizováno  25. března 2019 15:44