Každá z nás je jedinečná a stejně tak je to i se strukturou vlasů. Kadeřníci a odborníci rozdělili druhy vlasů do 4 základních skupin, které vám nyní představíme. Poznejte, do které skupiny zapadají vaše kadeře, a objevte nejlepší způsob vlasové péče.

1) Rovné vlasy


Rovné vlasy jsou jedním z nejběžnějších druhů, především v naší oblasti. Rovné vlasy se po umytí nijak výrazně nezvlní, a to ani, pokud je necháte, uschnout přirozeně. Jejich nevýhodou je, že se často rychleji mastí a některé ženy si stěžují, že nedrží tvar. Oběma těmto problémům snadno předejdete používáním správné vlasové péče. Sáhněte po produktech s účinnými čistícími a posilujícími složkami.

2) Vlnité vlasy


Vlnité vlasy jsou také velice běžné a oproti rovným vlasům možná ještě o něco náročnější na úpravu. Nejsou ani rovné, ani kudrnaté, a tak mohou někdy působit ledabyle. Vlnité vlasy jsou mnohdy vysušené a vyžadují tak speciální vyživující péči. Svědčí jim různé vlasové oleje, séra nebo krémy.

3) Kudrnaté vlasy


Majitelky kudrnatých vlasů rozhodně potvrdí, že si nemohou stěžovat na nedostatek objemu. Kudrnaté vlasy nejsou příliš náročné na úpravu, jen si dejte pozor na důkladné vymytí šamponu a balzámu, produkt se totiž může v kudrnkách zachycovat a je obtížnější ho vymýt. Na trhu najdete celou řadu produktů, určených přímo pro kudrnaté vlasy, které vám pomohou se zkrocením vaší hřívy.

4) Výstřední vlasy


Ženy s výstředními vlasy jsou nepřehlédnutelné a každý si je snadno zapamatuje. Jejich hrdé majitelky mají ale jednou nevýhodu, jelikož nejrůznější kudrlinky a vlnky zabraňují dostatečné hydrataci vlasové pokožky, je složité udržet vlasy vyživené a plné lesku. Řešením jsou produkty určené pro velmi suché vlasy, které je třeba důkladně rozprostřít po celé délce vlasů a pokožky hlavy.

Pokud jste se našla v jedné z těchto čtyř kategorií, je na čase zvolit si tu správnou péči pro své kadeře. Francouzská značka L´Oréal Paris nabízí široké portfolio kompletní vlasové péče Elseve, ze které si zaručeně vyberete.

  10:55,  aktualizováno  26. března 2019 10:56