Doba je složitá. Nosíme roušky, v jednom kuse si myjeme ruce, spoustu času trávíme doma. To ale neznamená, že bychom měly rezignovat na líčení a péči o sebe. Právě naopak, i to je totiž způsob, jak si můžeme zlepšit náladu.

Pomocníci, kteří se hodí

Když máme na tváři roušku, ostatní z nás vidí prakticky jen oči. O to více je třeba věnovat pozornost a péči právě jim a jejich nalíčení. Zvýraznit oči vám pomůže i řasenka.

Jak perfektně nanášet řasenku

- Dokonale oddělené, objemné a delší řasy nejlépe vykouzlíte cik cak technikou při nanášení.

- Pokud se vám řasy slepily, nejspíš jste použila příliš mnoho barvy. Co s tím? Pročešte kartáčkem na řasy.

- Dostala se vám řasenka na oční víčko? Nevadí. Nechte ji krátce zaschnout a pak odstraňte navlhčenou vatovou tyčinkou.

- Budete-li chtít později řasy ještě dolíčit, nenanášejte řasenku ráno příliš intenzivně. Jen tak můžete barvu během dne osvěžit.

- Máte rovné, málo natočené řasy? Použijte před nanesením řasenky kleštičky na řasy – ty je natočí do ideálního oblouku.

- Při nabírání řasenky nepumpujte kartáčkem nahoru a dolů, obsah by rychleji vyschl. Raději kartáčkem otáčejte zprava doleva.

Ilustrační fotografie

Pro chvíle odpočinku

Udělejte něco pro svou pleť i duševní pohodu. Zapomeňte na pár minut na svět kolem sebe, dejte si masku, ponořte se do klidu a relaxujte.

Dolů s tím

Ať už máte „velké“ líčení, nebo jen tak jednodušší, domácí, nezapomeňte ho večer důkladně, ale šetrně odlíčit a pak pleť opečovat vhodnými pleťovými přípravky.

Jak to vidíme

Co nám, ženám, pomáhá cítit se krásné a připadat si nejlépe?

Z rozsáhlého výzkumu (společností stí Wavemaker pro L’Oréal Paris) mezi 2500 českých, slovenských a maďarských žen vyplynulo, že většina z nás potřebuje k dobrému pocitu být odpočatá a bez stresu. Potřebujeme také podporu okolí (ideálně muže) a neobejdeme se bez úprav zevnějšku, jako jsou líčení nebo pěkné oblečení.

Kdy si my, Češky, připadáme nejkrásnější?

Nejčastěji když jsme: krásně oblečené (17 7 %), máme čerstvě umyté vlasy (13 %), hezké líčení (12 %) a jsme šťastné (11 %). Abychom se cítily krásné, je důležité i to, abychom měly čas pro sebe, mohly si oddechnout a trochu se rozmazlovat.