Oční okolí patří k choulostivým partiím obličeje, a proto je třeba o něj pečovat něžně a jemně. Vyplatí se to.

Vzhledem k tomu, že obsahuje jen velmi malé množství mazových žlázek, je oční okolí velice náchylné na poškození vnějšími vlivy, rychleji vysychá a ztrácí svoji pružnost. Tím pádem se v těchto partiích rychle a snadno tvoří vrásky.

Proto je základem péče o pleť na obličeji její každodenní odličování a čištění i přesto, že nejste nalíčená. Rozhodně nezapomínejte na to, že oči potřebují odličovače se speciálním složením, které je nedráždí a nevysušují, a jsou proto určeny právě pro ně.

Podobné je to také s pěsticími krémy - kromě denního a nočního by měl být samozřejmostí i ten oční.

Otravné kruhy

Ne vždy je na vině jenom vyčerpanost či únava, nepomáhá ani stres, nedostatek spánku a špatná životospráva. Tmavé kruhy pod očima, které nemizí, můžou být (ale nemusí) také projevem nejrůznějších onemocnění - ledvin, srdce a podobně. 

Pokud vás trápí delší dobu, navštivte lékaře. Jestliže jde pouze o přechodnou záležitost, dopřejte si pořádnou porci spánku a relaxace, zároveň zvyšte příjem tekutin a vitaminů. Pomůžou také speciální oční gely či krémy.

ilustrační snímek

Nepříjemné otoky

Napuchlá oční víčka občas potrápí každého. Jako první pomoc zkuste například na několik minut přiložit na zavřené oči plátky syrové okurky nebo vlhké sáčky černého čaje.

Očím uleví také speciální gelové obklady či chladivé oční masky. Dobrým tipem jsou čajové lžičky, které dáte na 15 minut do mrazáku a poté přiložíte na oční víčka.

Neobejdete se ale ani bez kosmetiky. Kromě očních krémů jsou k dostání speciální zklidňující balzámy, chladicí gely, praktické roll-ony či séra určená proti otokům. 

Pro unavené oči s kruhy a otoky jsou vhodné třeba přípravky s koenzymem Q10, retinolem, koncentrovaným vitaminem C či kyselinou hyaluronovou, které pomůžou pleť vzpružit a dodat jí ztracenou svěžest.