Pubertu jste úspěšně přežila, a přesto máte obličej posetý póry? Vážně nic nepomáhá? Nevzdávejte se, máme pro vás řešení!

Internet plný fotek dokonale hladkých tváří. Zato váš nos „zdobí“ mapa černých teček nebo pupínků, i když je vám dávno přes dvacet? Statistiky značky L’Oréal Paris uvádějí, že až 45 % skutečných žen bojuje s rozšířenými póry nebo s jinými nedostatky pleti. Takže je dost pravděpodobné, že za „vyžehlenými“ obličeji stojí spíše šikovná aplikace Air Bush než příroda. Taky berete póry jako zlo? Není divu, objevují se v každém věku – a pokud jsou zvětšené a navíc ucpané, nevypadají vůbec dobře a ještě můžou spustit další problémy…

Tohle je pravda


Zhruba od 25. roku se začne v pokožce snižovat produkci kolagenu a kyseliny hyaluronové, přičemž povolují do té doby pevně přichycené kožní buňky. Jinými slovy: Póry jsou jako guma, která jakmile ztratí svoji pružnost, znovu ji už těžko získá. S přibývajícím věkem budou póry čím dál viditelnější. Existuje nějaká naděje, jak si mladistvou pleť zachránit? Tajemství tkví v pravidelné očistě a hydrataci. Čtěte, jak správně postupovat.

Černé znamení


Póry jsou za normálních okolností plné mazu. Ten sám o sobě nevadí, pleť z něj čerpá přirozenou „vláhu“. Problém však nastává, když se míšky zanesou nečistotami nebo zbytky líčení. V takovém případě mazový špunt ztmavne a vám vyskočí pupínek. Jak poznáte, že jde do tuhého: Jestliže je míšek hladký a v přirozené barvě, nechte ho být. Pokud ale změní barvu, je načase se vzniklého vřídku nemilosrdně zbavit. Bakterie, které se v něm ukrývají, se totiž rády a snadno šíří dál…

Profesionální cestou


Vyhledejte profesionální kosmetičku, která vám pleť odborně vyčistí. Nemůžete si pomoct a potřebujete nezvaného hosta v podobě pupínku sama okamžitě vymáčknout? Místo vlastních nehtů, které byste možná do boláčku zaryla, použijte sterilní nástroj s kovovým očkem. Jednoduše jej přiložíte k uhříku a zatlačíte (pomůcku má v nabídce třeba Avon za 99 Kč). TIP: Existují ale i přípravky se speciálními ingrediencemi, které vytáhnou mazovou špagetu na světlo boží za vás… Které to jsou?

  17:00,  aktualizováno  26. března 2019 10:22