Recept proti unaveným nohám: 8 litrů teplé vody + 3 kapky levandulového oleje + 3 kapky rozmarýny + 4 kapky citronového oleje (vonné esence rozmíchejte v mléce, medu či hydrofilním oleji)

-> Ponořte na pár minut umyté unavené nohy až po kotníky do lázně, poté si krátce namasírujte chodidla a zabalte je do nahřátého froté ručníku. Zvedněte je do výšky a odpočívejte.

Proč to zabere: Levandule uleví chodidlům, rozmarýna s citronem zase stimulují krevní oběh a osvěžují. Teplo a masáž zvýší efekt koupele, a když nohy hodíte nahoru, zmírníte otoky.Nový trend: podkolenky na cvičení


Viděla jste běžet na pásu nebo šlapat na rotopedu nadšence v legračních podkolenkách, jaké nosí fotbalisté? Podle trenérů speciální kompresní podkolenky výrazně šetří nohy a můžou být prospěšné i vám. Když hodně zatěžujete dolní končetiny, v podkoží se hromadí tekutiny a nohy natékají. Jakmile pak navíc zasednete k počítači nebo jdete posedět (a popíjet) s kamarádkami, situaci ještě zhoršíte. Kompresní podkolenky fungují tak, že nohy stáhnou a nadbytečné tekutiny do nich nemůžou natéct. Navíc vám zpevní lýtka, takže se při námaze neotřásají a nebolí! Kdy vám pomůžou? Při túrách, lyžování, běhání, při létání po obchodech nebo když musíte být v práci celý den na nohou.


  7:00,  aktualizováno  31. března 2019 13:22