O úsměvu se říká, že nestojí nic, ale přináší mnoho. Pravda je však taková, že pokud chcete svým úsměvem okolí skutečně okouzlit, něco vás to přece jen stát bude... Čas i peníze. Jedná se ale o skvělou investici.

Aby byl váš úsměv dokonalý, měl by být samozřejmě upřímný a srdečný. To je základ. Pokud se však chcete beze studu a spontánně smát, musíte si být jistá tím, že si to můžete dovolit... Ke krásnému úsměvu totiž jednoznačně patří stejně krásné zuby i rty. Proto pro vás máme 5 tipů, jak je opečovávat, aby váš úsměv patřil k těm opravdu dokonalým.

1. Čistěte si mezizubní prostory


Mnohé z nás si ještě stále nezvykly používat kromě běžného kartáčku i malé štětinky určené k čištění mezizubních prostor. Přitom i tady se nám může objevit kaz, který zuby pořádně potrápí. Málokdo také ví, že by měl doma mít hned několik velikostí těchto speciálních kartáčků, jen jedna velikost totiž nikomu nestačí. Mezi předními zuby můžete mít jinak velké mezírky, než mezi těmi vzadu. Čistit si mezizubní prostory stačí jednou denně, ideálně večer, a to po vyčištění zubů běžným měkkým nebo třeba elektrickým kartáčkem.

2. Domácí sprcha pro zuby


Novinkou v péči o zuby je speciální ústní sprcha k čištění mezizubních prostor. Zkusit můžete třeba přístroj Philips Sonicare AirFloss Ultra. Ten dokáže nahradit i dentální nit, kterou se řada z nás stále bojí používat, aby si nesprávnou manipulací nepořezala dásně. Dentální sprcha je vlastně přístrojem k čištění mezizubních prostor. Pokud vás tedy nebaví používat dentální nit nebo neustále obměňovat armádu polámaných mezizubních kartáčků, pořiďte si právě tuto novinku. Můžete ji používat i v případě, že máte v ústech korunku, můstek nebo nosíte rovnátka. Čištění mezizubních prostor vám pak zabere sotva minutu a navíc tím zuby zbavíte nepříjemného plaku.

3. Jednou za rok dentální hygiena


http://gty.im/692920709

I když si čistíte zuby svědomitě dvakrát denně a skutečně důkladně, tudíž několika různými druhy kartáčků a dalšími doplňky usnadňujícími čištění, jednou za rok se vám vyplatí svěřit do rukou odborníka. Dopřejte svým zubům dentální hygienu, díky níž se zbavíte například i zubního kamene, který se rád usazuje na zadní straně předních zubů. Po dentální hygieně budete mít zuby zároveň bělejší a naleštěné, jako kdybyste právě podstoupila jejich vybělení. Ano, až takový dojem dokáže vyvolat váš zářivě bílý úsměv po tomhle odborném vyčištění.

Čtěte také: Kosmetické trapasy. Jak si s nimi poradit?


4. Vybělení zubů odborníkem


Pokud si chcete zuby nechat vybělit, měla byste předem rovněž podstoupit zmíněnou dentální hygienu. Jedině tak bude výsledek skvělý a barva zubů jednotná, tedy bez drobných žlutých skvrnek, které na zubech zůstávají například po kávě nebo červeném vínu. Z bělících metod je nejúčinnější, ale zároveň i nejdražší, ordinační bělení. Jedná se o chemické bělení zubů za přítomnosti stomatologa. Velmi dobrý efekt ovšem dovede poskytnout i bělení částečně ordinační a částečně domácí. Takové metodě předchází konzultace se zubním lékařem a výroba tzv. nosičů na zuby, do kterých si pak doma budete po určitou dobu vkládat speciální bělicí gel.

5. Krásně plné rty


Dokonalý úsměv ovšem netvoří jen zdravé a bílé zuby, ale také krásně plné rty. Pokud je máte příliš úzké a suché, nebo dokonce řešíte jejich drobnou asymetrii, můžete vyzkoušet jejich vyplnění pomocí kyseliny hyaluronové. „Jedná se o látku tělu vlastní, ktera´ rty zhydratuje, doda´ jim potřebny´ objem a zvy´razni´ jejich konturu. Z výsledku ošetření se budete radovat prakticky okamžitě, ale dokonaly´ efekt pocítíte přibližně po ty´dnu, kdy opadne mi´rny´ počáteční otok. Efekt ošetřeni´ vydrží okolo 6–10 měsíců, potom doporučuji proceduru zopakovat,“ uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Markéta Majerová z MEDICOM Clinic.

Bude vás také zajímat: Krása, která škodí: Mikroplasty v kosmetice


 

 

 

  7:00,  aktualizováno  26. března 2019 14:14