Že je sex zdravý, dělá nás krásnějšími a šťastnějšími víme. Co se však stane, když ho vůbec nemáme?

Jste méně odolná stresu

Je vědecky dokázáno, že sexuální styk snižuje hladinu stresu a krevního tlaku. Pokud abstinujete, nemáte pak tak silné nervy a na různé věci můžete reagovat přehnaně a podrážděně. 

Klesá sebedůvěra

Sexuálně aktivní lidé jsou méně náchylní k úzkostem nebo depresím a mají vyšší sebeúctu. Vysvětlení? V průběhu milování se v těle uvolňují endorfiny a oxytocin, které ty nás dělají šťastnějšími.

Zvyšuje se riziko nadváhy

Pokud jste bez sexu, tělo i mozek hledají náhradní uspokojení. A co je nejjednodušší? Sáhnout po jídle a po sladkém. Končíte pak ve fast foodech a chcete pořád něco sladkého. Prostě si nemůžete pomoct a tělo pak kyne. 

Zhoršuje se paměť

Pravidelný sex může dlouhodobě chránit před demencí. Ti, kteří se zdržují pohlavního styku, se také zdrží stimulace procesu neurogeneze v mozku, což je tvorba a růst nervových buněk v mozku. 

Zkracuje se život

Ufff! Naštěstí se však tato šokující informace vztahuje pouze na muže. Dlouhodobá studie ukázala, že u mužů nejen zdravá výživa a životní styl zvyšují očekávanou délku života, ale že je u nich důležitý sex nejméně dvakrát týdně.

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:58