Ukazuje se, že téměř žádná žena není spokojená s kadeřemi, které jí příroda nadělila, ať už je má jemné, husté, kudrnaté, či rovné. Ale dost bylo trápení. Osvojte si zásadní pravidla péče o ně a přijměte je takové, jaké jsou.

Buďte šetrná

Jednou z nejčastějších příčin vysušení vlasové pokožky je příliš vysoká teplota vody.

Vlasy si myjte zhruba jednou za dva tři dny. Šetrně aplikujte šampon, opláchněte jej, přebytečnou vodu vymačkejte, poté přijde na řadu kondicionér nebo maska.

„Je důležité, abyste při vysoušení ručníkem vlasy příliš netřela, zbytečně je tím mechanicky poškodíte. Kadeře nejprve rozčešte u konců a pak teprve celé od kořínků. Důležité je také používat následnou péči, a to kondicionér po každém umytí a masku jednou za čtyři mytí,“ říká Petr Novák, odborný trenér Studia Wella.

Tipy pro oslnivý lesk

Lesklé vlasy září zdravím a vypadají krásně. Zkuste tyto snadné triky.

  • Používejte detoxikační šampony (např. Detoxikační šampon s mátou vodní, Klorane). Zbaví hřívu všech nečistot z ovzduší i zbytků stylingu, které na vlasech ulpí. Ty pak ztrácejí lesk a vypadají zašedle. Nepoužívejte je však často, stačí jednou za týden. 
  • Jestli chcete kadeřím rychle dodat lesk, sáhněte raději po oleji než po spreji. Většina sprejů vytvoří jen povrchní efekt, zatímco třeba arganový olej (v malém množství) vlasy zkrášlí a dodá i výživu. 
  • Používejte hřebeny s přírodními štětinami (Oval Hair Brush, Redecker, www.biooo.cz). Vlasy kartáčujte od kořínků ke konečkům, což jim dodá přirozený lesk a navíc získají i objem.