Jako by se s nimi roztrhnul pytel - polodrahokamové rollery nyní letí na všech sociálních sítích. Co všechno dokážou a opravdu po nich budete mít krásnější pleť?

O co se jedná?


Speciální válečky jsou vyrobené z minerálů - jejich rukojeť a oblý masážní kámen je většinou vyrobený z jadeitu nebo z růženínu. Může mít i dva konce - větší se používá na pleť, menší na oční kontury.  Masáž s pomocí těchto válečků má v pleti stimulovat krevní oběh, působí jako lymfatická drenáž a snižuje otoky v obličeji. Navíc se díky masáži ještě lépe vstřebá krém nebo olejíček, který jste před masáží nanesla.

Jak je používat?


Jestliže si váleček vyberete z minerálu jadeitu, není potřeba s ním nic dělat, protože je imunní proti vnějším energiím. Pokud si však vyberete růženín, achát nebo jiný minerál, tak ty, než je začnete používat, byste je měla energeticky vyčistit a "nabít". Váleček dejte na 24 do hrubozrnné mořské soli. Ta odebere z kamene všechnu předchozí negativní energie a pak váleček nechejte "nabít" aspoň 12 hodin na denním světle. Ne však na přímém slunci, protože například růženín takto bledne a ztrácí svoji krásnou růžovou barvu.

Na očistěnou pleť naneste péči a jemně ji prsty vmasírujte. Pak použijte váleček a masírujte s ním pleť od středu směrem ven. Oční okolí od vnitřních koutků směrem nahoru k vnějším. Protože kámen chladí, tak masáž skvěle funguje na otoky a osvěžuje pleť. Ráno působí také na nateklá oční víčka.

Naše resumé


Minerály, ze kterých jsou rollery vyrobené, jsou vždy o něco chladnější než teplota okolí. Proto jsou skvělé na lymfodrenáž pleti a také díky masáži dochází k uvolnění napětí svalů v obličeji, vyhlazení vrásek a lepšími vstřebání péče. Další výhodou je, že se polodrahokamy už od nepaměti používají pro své vynikající účinky na tělo i na psychiku.

 

 

 

  14:55,  aktualizováno  24. března 18:23