Pěkný dekolt je vizitkou každé ženy. Jak to ale udělat, abyste se každé ráno nebudila s pomačkanou pokožkou a rýhou mezi ňadry? Na pomoc povolejte med i bílek.

Spěte na zádech

Pokud jste zvyklá usínat každý večer se zmuchlaným polštářem pod obličejem nebo ležíte na břiše, pokožka se přes noc zdeformuje do nevzhledných záhybů, které jen tak „nevyžehlíte“. (Čtěte také: Pět triků pro krásný dekolt).

Pozici „mrtvoly“ doporučuje také jóga. Je mnohem zdravější i pro páteř a tělo se při ní báječně uvolní.

Vyzkoušejte medový zábal

Dekolt pravidelně krémujte, každý den - ráno i večer. Na závěr krémování můžete přidat ještě malou stimulační masáž jemným poštipováním prsty. Pokožka se krásně prokrví.

Jednou za týden si také dopřejte regenerační masku: smíchejte lžíci medu, jeden žloutek, několik kapek citronové šťávy a lžíci majonézy. Hotovou směs naneste na krk a na dekolt a nechte asi 15 minut působit. Potom smyjte vlažnou vodou (nejlépe ve sprše, abyste pokožku nemusela zbytečně dřít žínkou).

Zklidněte pokožku okurkou

Kůže v oblasti dekoltu je velmi citlivá, což poznáte i podle toho, že se na sluníčku snadno spálí. Při opalování u vody proto použijte ochranný faktor 50 (nemluvě o tom, když se rozhodnete opalovat „nahoře bez“).

Vsaďte na „všemocné“ bylinky

Podpořit krásu a pevnost ňader přirozenou cestou můžete také pomocí některých bylin, jako je například damiána pravá, serenoa plazivá (serenoa repens) nebo jam vlnatý (také smldinec). Tyto rostliny jsou drojem fytosterolů, přispívají ke zvýšení plnosti a pevnosti prsní tkáně. Pomáhají rovněž vyrovnávat hladiny steroidních hormonů v ženském organismu, navíc díky afrodiziakálním účinkům posilují sexuální touhu a zlepšují kvalitu sexuálního prožitku. Příznivě ovlivňují náladu, potlačují vnitřní napětí, zmírňují příznaky provázející premenstruační syndrom a období menopauzy.

A když si přece jen nedáte pozor? V takovém případě pomůže okurka, která podrážděnou pokožku příjemně ochladí a hydratuje. Vaničku tučného tvarohu nebo jogurtu smíchejte s jednou nastrouhanou salátovkou a trochou šťávy z citronu. Směs naneste na dekolt a nechte působit 15 minut. Pokožka se rázem zklidní.

Zpevněte ňadra pomocí bílků

Ke krásnému dekoltu patří také pevná ňadra. I tady existuje jeden velmi účinný recept. Připravte si tři bílky, jednu lžíci medu a olivového oleje. Všechno důkladně smíchejte a směsí potřete ňadra i dekolt. Poté hrudník převažte potravinářskou fólií a nechte působit 30 minut. Nakonec se pořádně osprchujte. Výsledek vás mile překvapí.