Doporučujeme

ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Čistota je základ krásné pleti. Pečovat o ni musíte dvakrát denně

  • 0
Důkladný a zároveň šetrný očistný rituál je podmínkou zdravé a pěkné pleti. Udělejte si na něj čas dvakrát denně.

Správná péče o pleť probíhá ve čtyřech základních fázích: odličování, čištění, péče a ochrana. Tentokrát se budeme podrobně zabývat prvními dvěma kroky.

Ráno i večer

Určitě nepochybujete o tom, že je důležité mít čistou pleť a že neodlíčená nesmíte do postele, ale raději se přesvědčte, zda tenhle kosmetický rituál provádíte opravdu správně.

K nejčastějším prohřeškům patří podceňování ranního čištění pleti. Pokud se domníváte se, že se probouzíte s čistou pokožkou, pak vás musíme vyvést z omylu. Během noci se na pokožce hromadí maz a nečistoty, které je třeba ráno pečlivě odstranit. Máte-li mastnější pleť, pak je to obzvlášť důležité.

Večerní očistná procedura by měla být ještě o něco delší. Prvním krokem je odstranění make-upu – nejlépe dvoufázovým odličovačem, poté následuje odstranění nečistot z pleti (gelem, krémem, balzámem, olejem nebo pěnou). Následuje dočištění pleťovým tonikem.

Kromě pravidelnosti je důležité i to, jaké produkty používáte. Po čem sáhnout?

Čisticí gely, mléka, tonika, emulze nebo v poslední době velmi populární micelární vody. Kdo se v tom má vyznat? Co si vybrat?

Držte se jednoduchého doporučení: Máte-li spíš suchou pleť, je vhodné použít hutnější pleťová mléka, která pleť zbytečně nevysušují. Zbytky mléka pak odstraňte pleťovou nebo micelární vodou.

Máte-li pleť naopak mastnější, je pro vás vhodnější pleťové tonikum. Micelární vody jsou velmi oblíbené, ale dermatologové doporučují po jejich použití pleť ještě opláchnout vodou.

Krok 1 Odlíčení

  • Začíná se očima

Začněte v oblasti očí. Na tuhle jemnou partii musíte opravdu velmi opatrně, pečlivě a použít k tomu určené odličovače. Navlhčený tamponek přiložte na víčka a nechte působit několik sekund, aby se nečistoty uvolnily, pak je jemnými pohyby stírejte do stran. Jemné oční okolí nikdy nedrhněte, tlak může způsobit zarudnutí a podporuje vznik vrásek. Letní specialitou jsou voděodolné řasenky, pokud takovou používáte, pořiďte si odličovač, který si poradí i s takzvaným waterproof líčením.

  • Pravidla odličování

Že jste dnes nepoužily make-up, neznamená, že se pleť nepotřebuje vyčistit. I nenalíčená pleť potřebuje zbavit mazu a nečistot z vnějšího prostředí.

  1. Vyhněte se čisticím přípravkům s obsahem alkoholu, jsou agresivní a zbytečně vysušují a dráždí pleť.
  2. Nezapomínejte ani na dekolt a krk. Zaslouží si stejnou péči jako obličej.
  3. Postupujte vždy jemnými a šetrnými tahy, nikdy na pleť příliš netlačte.
  4. Čisticí tamponky musí být dostatečně vlhké, aby hladce klouzaly po pokožce. Můžete je předem navlhčit vodou – a pak teprve daným přípravkem.
Čistá voda je možná příjemná, ale nenahradí složky obsažené v termální vodě. Z...

Krok 2 Čištění

Pro druhý krok využijete čisticí pěny, gely i oleje, které z pleti sejmou veškeré nánosy nečistot. Jednou až dvakrát týdně udělá pleti dobře také ošetření jemným peelingem.

  • Očista do hloubky

Někdy je třeba vzít to, jak se říká, z gruntu a pleť vyčistit opravdu důkladně – a pokud možno do hloubky. Doma si vezměte na pomoc některou čisticí masku. Dokáže pleť zbavit usazených nečistot, případně i ucpaných pórů a černých teček.

Krok 3 Dočištění a tonizace

Na řadu přichází tonikum nebo pleťová voda. Pomůže vám odstranit poslední zbytky nečistot, dodá pokožce jemnost, jas a vyhladí ji.

Na cesty

Odličovací ubrousky nejsou určeny ke každodennímu čistění, ale na cestách je velmi oceníte. Většinou si poradí i s voděodolným make-upem zvláčňujícím složkám nevysušují pokožku.


  • Vybrali jsme pro Vás