S podzimem přišly dny, kdy počasí moc nepřeje, někdy zkrátka obloha pláče a my tomu musíme čelit. Chce to praktické oblečení, ale to může být zároveň i veselé.

Tančíte mezi kapkami deště raději s deštníkem nad hlavou, nebo je vám bližší pršiplášť a kapuce naražená proklatě nízko? 

Obě varianty jsou zcela v pořádku, protože jak holínky, tak pláštěnka či nepromokavá bunda patří mezi ryze stylové a módní záležitosti. Pravda, neunosíte je tak jako třeba tričko nebo svetřík, většinu času budou doma na čekačce, ale jakmile se zakaboní, můžete je vytáhnout a oslnit. 

Hitem posledních let jsou velké a pevné deštníky, zejména ty průhledné, nebo skládací designové kousky. Jistě, kvalitní jednobarevný deštník je taky prima, ale paraple, které připomíná obraz, vám pomůže vystoupit z deštivé šedi. 

Chybět nesmějí ani holínky, v nabídce obchodů najdete mnoho stylů, vzorů i barev, frčí nízké i ty vysoké. Do pošmourného klimatu ale využijete i chelsea boty nebo kotníčkové kozačky, které (jsou-li naimpregnované) střet s kaluží přežijí. 

No, a ještě to bude chtít nepromokavou bundu či pláštík, ideálně s úpravou proti větru, případně klasickou pláštěnku. K mání jsou také ponča, pod něž schováte na výšlapu i batoh, hodí se ale i na kolo. Výhodou také je, že pod pončem můžete skrývat libovolné množství vrstev – ideálně třeba pléd, který zahřeje, ale neomezí vás v pohybu.

Extra tip

Pokud si potrpíte na kožené oblečení a hlavně obuv, nezapomeňte je impregnovat proti vlhku. Čiňte tak jen opatrně, na povrchu se vytvoří tenká vrstva, která sice chrání proti vodě, ale zároveň komplikuje leštění. U semišových bot nástřikem nešetřete, v případě, že dojde k nehodě, stačí nechat boty nebo oblečení vyschnout a potom vykartáčovat.