Je tu polovina března a s ní i Pražský Mercedes-Benz Fashion week.

Tento týden se bude  převážně točit okolo oblečení, ale nejen to. V rámci této akce se můžete zúčastnit i doprovodného programu, jako například výstav, nebo originálních marketů. Celý program naleznete na www.mbpfw.cz. Připravené jsou ii večírky, většina ve spojení i s přehlídkami.

Na některé přehlídky se dostanete jenom na speciální pozvání, ale některé jsou veřejnosti přístupné a zdarma!

Jestli se chystáte na na přehlídku, nebo na některou ze zmíněných akcí, nejspíš vás trápí otázka s tím, co si obléct. Odpověď je jednoduchá. Prakticky cokoliv. Současná móda téměř nemá pravidla. Většina účastníků volí velmi extravagantní kousky a když se tváří sebevědomě, sluší jim všechno.

Pokud si v oblékání tolik nevěříte, máme pro vás pár typů, jak na stylový outfit.

Oversized

Ať už si zvolíte cokoliv, mělo by to být velké a vlát. Pocitově zvětšíte “svůj” prostor, ve kterém budete sama svou královnou. Velké kabáty jdou například svázat v pase jednoduchým páskem, stuhou.. zkrátka vším, co vám padne pod ruku.

Brýle

Všichni teď milují brýle, sluneční, žluté, růžové, dioptrické a nosí i čiré skla. Nebojte se výrazných obrouček.

Lesklé materiály

Od loňské zimy jsou trendy koženkové kalhoty, letos se koženka vyměnila za latex. Obléci můžete sukně, bundičky i kalhoty. Pokud nejste fanoušci latexu, dá se držet i koženky, nebo jiných lesklých materiálů.

Barva

Vyberte si barvu, která bude dominantní ve vašem outfitu. Nejlépe výraznou, červená, zelená, fialová, žlutá atd.. Chybu neuděláte ani monochromatickým outfitem. To znamená, že máte vše sladěné v jedné barvě a jednom odstínu.

Detail

Váš outfit doladíte k dokonalosti jedním, klidně i menším detailem, který ocení znalci módy. Například vintage šperk, hodinky atd.. Nebo naopak něčím moderním, jako náušnice, batoh, prsten.

Výraz

Výraz má na tom, jak se oblékáte velký podíl. Můžete být oblečená od shora až k patě v nejdražším oblečení, ale pokud vám to nebude příjemné, nikdo si toho ani nevšimne. Na druhou stranu se taky můžete “ponořit” na celé odpoledne do secondhandu, pokud se v něm budete chodit jako “královna”, budete působit mnohem zajímavěji. Hlavní je, se v tom, co si berete cítit dobře a užívat si atmosféru.

  21:18,  aktualizováno  24. března 2019 16:05