Co je v tomto počasí nejlepší? Napustit si horkou vanu, prohřát se v ní a relaxovat. Jenže to úplně neprospívá suché kůži. Naštěstí víme, jak si s tím poradit:

Koupel ano, ale....

Je to tak příjemné! Jenže vysoká teplota není pro suchou kůži ideální - díky ní totiž dochází k narušení ochranného kožního lipidického filmu a tímto se ještě více vysušuje. Není ale potřeba se koupání vzdávat, jen by nemělo být příliš dlouhé a neměla byste ho provozovat příliš často. Úplně postačí, pokud si dopřejete koupání jednou, maximálně dvakrát v týdně. Koupel by neměla trvat déle, než 20 minut - pokud je pokožka velmi suchá, měla byste dokonce zkrátit dobu lázně o několik minut. Kromě toho by voda neměla mít vyšší teplotu, než 38 stupňů.

Péče při koupání

Suché kůži nesvědčí žádné přípravky, které by ji vysušovaly. Určitě nejsou vhodné pěny do koupele, ani soli. Nejlépe na ni působí vše, co v sobě obsahuje olej - nejideálnější jsou koupelové oleje. Můžete si je zakoupit už hotové, stačí je jen nalít pod tekoucí vodu nebo si sama olej namíchat. Kdybyste však samotný olej nalila do vody, plaval by pouze na hladině. Proto je vhodné pečující olej - například jojobový, mandlový nebo kokosový smíchat s deci mléka a můžete do něho ještě přidat pár kapek éterického oleje, který provoní koupelnu a také působí na smysly a uvolnění. Určitě se pak ale nemyjte mýdlem, doporučujeme vysprchovat se před koupelí a pak se jenom opláchnout čistou vodou.

Péče po vaně

I když byste po olejové koupeli měla mít už pokožku vyživenou, není od věci ji ještě vyživit. Vyživující tělové mléko, tělový krém nebo olej jenom ocení. Navíc koupelí prohřátá, ještě vlhká pokožka bude lépe následnou péči vstřebávat.

  10:14,  aktualizováno  24. března 2019 14:22