Nevzhledné ďolíčky na bocích, hýždích a stehnech začnou s přibývajícím věkem trápit nejednu ženu. Není divu, kůže bývá už po třicítce méně ohebná a pružná. Nejúčinnějším trikem je tak pokožku pravidelně prokrvovat. Ať už ji před koupelí řádně prokartáčujete či zajdete na speciální lymfatickou masáž, zvýšená cirkulace krve je jasným nepřítelem celulitidy.
Suché masáže se provádějí přírodním kartáčem nebo žínkou z lufy, a to směrem odspodu nahoru. Pokožku masírujte spíše jemněji, celý proces by měl být příjemný, ne bolestivý.
Masáž zařaďte před ranní sprchou nebo po aplikaci oleje proti celulitidě – několik minut nasucho masírujte pokožku, nejdřív dlouhými pomalými tahy a později rychlými.
Jedy musí z těla ven
V severských zemích se tradičně k tonizaci pokožky využívá olistěné březové proutí, kterým se lidé „šlehají“ v parních koupelích. Procedura vede ke zvýšenému prokrvení daných částí těla a umocní vylučování odpadních látek. Dobře funguje i březový olej, uvolňuje jedovaté látky z organismu. Pořiďte si také speciální přípravky na bázi kofeinu. Ten stimuluje krevní oběh a napomáhá štěpení a odbourávání tuků. Na pomerančovou kůži se dále doporučuje jinan a maté.
Potrava pro kůži. Co jíst a čemu se vyhnout při ekzému, akné i lupénce |
Kromě toho se věnujte cvikům pro podporu krevního oběhu. Pár dřepů nebo výpadů a celulitida si to za rámeček nedá, stejně tak nemusí chůzi po schodech, plavání či jízdu na kole. Dobře jí samozřejmě nedělá ani střídání teplé a studené sprchy.
Mýty o celulitidě
|