Také tak milujete léto? Dopřejte si ho v plné kráse s přípravky, které umí "zchladit" a dodat novou energii i když teploty atakují třicítku.

Vůně s verbenou

Ve velkém horku není vhodné používat silné, kořeněné vůně. Ty se pak na kůži rozkládají do "těžkých tónů" a v horkých dnech pak působí jako bolehlav. Nechejte si je raději na podzim a zimu a teď sáhněte po něčem lehčím, třeba po citrusových vůních nebo po vůních s verbenou. Verbena je keř s bílými kvítky, jejíž listy mají svěží, omamnou, štiplavou vůni, která připomíná citrusy. Když vůni s verbenou nanesete na pokožku, téměř okamžitě ucítíte osvěžení a zchlazení. Vůně si v létě vybírejte v koncentraci kolínské nebo toaletní vody. Parfémované vody a parfémy jsou příliš intenzivní a těžké.

Gelové krémy

V horku pleť snadno ztrácí vodu a proto je důležité používat lehké, gelové krémy, které ji dodají hydrataci. Když je nanesete na kůži, okamžitě ucítíte chladivý pocit. Gel se hned vstřebá, nemastí, vyhlazuje. Velmi vhodné jsou také lehké, tekuté hydratační emulze. Díky těmto texturám bude pleť nezatížená, nebude se tolik lesknout a také bude zářivá.

Přípravky proti těžkým nohám

Horko a dlouhé chození nebo stání způsobuje, že nohy jsou těžké a oteklé. Máte pocit, jako by se vám chodidla nafoukla. Přes den můžete kdykoliv použít aktivní chladivý sprej, který lze aplikovat i přes silonky. Skvělý je také gel, který zabraňuje i nadměrnému pocení, zrychluje cirkulaci krve v nohách a tak jim ulevuje a vy máte pocit, jako z nich odpadlo několik kilo. Nejsou tak nateklé a cítíte se prostě dobře.