Jóga je hlavně u žen v dnešní době stále populárnější, ale nutno podotknout, že jde o velmi užitečný módní trend. Má totiž mnoho pozitivních účinků na naše zdraví. V případě ženské jógy se dokonce říká, že vám změní život!

Jak už napovídá samotný název, ženská jóga je zaměřená výhradně na ženy a vyladění ženské energie. 

„Ženská jóga je jemné a zároveň velmi účinné cvičení, při kterém dochází k omlazení a harmonizaci ženského organizmu. Při cvičení ženské jógy se zaměřujeme na stimulaci hormonálního a lymfatického systému, intenzivní prokrvení a okysličení těla. Je to v podstatě méně náročná varianta hormonální jógy,“ vysvětluje instruktorka Věra Vojtěchová z Domu Jógy v Praze. A dodává, že cvičení ženské jógy vychází z prastarých východních metod a působí na ženské orgány, udržuje jejich zdraví, plodnost a celkovou harmonii.

Cvičení vám zlepší pleť i psychiku

Ženská jóga má velmi podobné účinky jako hormonální jógová terapie. Při správném provedení a pravidelném cvičení ženská jóga dokáže revitalizovat a omlazovat organismus. Výsledkem je odstranění návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů. Příznivé výsledky byly zaznamenány u žen s cystami a myomy, které nejsou indikované k operaci. Vhodná je ženská jóga také pro ženy po šestinedělí. Ženská jóga příznivě ovlivňuje laktaci a eliminuje psychické i emocionální výkyvy.

„Ženská jóga je nápomocna také ženám, které trpí na PMS, bolestivou menstruaci a silné krvácení. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén,“ doplňuje Věra Vojtěchová.

Bonusem je i rychlejší metabolismus

Kromě vyrovnání hormonální hladiny v těle přináší ženská jóga ještě další benefity. Může snížit únavu a nastartovat metabolismus, což oceníte zejména při hubnutí.

„Ženská jóga vylepšuje hospodaření s vitální energií, snižuje únavu a zlepšuje látkovou a energetickou výměnu. Mimo to se při tomto cvičení posiluje pánevní dno a uvolňují se kyčle. Pro mě osobně však ženská jóga představuje zejména způsob, jak probudit svou vnitřní krásu a harmonii. Jak nechat zazářit svou ženskost a nalézt klid, který je v dnešní hektické době velmi důležitý a často je klíčem ke spokojenému životu ve všech jeho oblastech,“ dodává instruktorka Věra Vojtěchová.