Přemýšlíte, kam vyrazit na lyže?

Zkuste třeba rakouský Murau-Kreischberg, kam se z Prahy dostanete za necelých 6 hodin. A na co se tady můžete těšit? Na 42 kilometrů upravených sjezdovek všech obtížností s krásnými výhledy na okolní krajinu. Je toho ale mnohem víc! Čtěte dál.

Výhodou Kreischbergu je, že díky své střední velikosti není až tak nacpaný turisty, takže si ho můžete užít bez stresu plnými doušky. Místní specialita, kterou téměř jinde nenajdete? Nejdelší sjezd měřící přes šest kilometrů, který ocení každý lyžařský nadšenec. Za zmínku stojí i celkové převýšení 1250 metrů. Dopravu na sjezdovky zajišťují dvě kabinové lanovky, dvě dvousedačky, šestisedačka, čtyřsedačka a několik kotev. Ovšem pozor na poslední úsek z mezistanice hlavní kabinky zpět do údolí – vedou tady totiž jen černé sjezdovky. Pokud nejste v lyžování až tak zdatná, raději se vraťte lanovkou. Po celém dni lyžování nemá smysl to pokoušet. Během lyžování se můžete občerstvit v deseti restauracích a apres ski barech. Zkuste třeba chatu Rieglerhütte, která je prý nejhezčí a můžete se tady i ubytovat.

Ale v Kreischbergu nemusíte jen lyžovat. Zavítejte i do malebného městečka Murau a projděte si ho. Omrkněte třeba kostel svaté Anny nebo barokně přestavěný zámek Obermurau, který obývá část rodiny knížete Karla Schwarzenberga. A rozhodně nevynechejte návštěvu pivovaru Murau!

Na své si v Kreischbergu ovšem přijdou i běžkaři. Díky husté a kvalitní síti běžeckých tras je tento region jejich rájem. Kromě lyžování se tady můžete věnovat třeba i túrám na sněžnicích, skitouringu, bruslení, snowtubing nebo sáňkování. A pokud sem zrovna nejedete provozovat žádný zimní sport, ale spíš jen relaxovat, můžete si dovolenou zpestřit jako divačka na závodech světového poháru ve snowboardových disciplínách, díky kterým se Kreischberg proslavil ve světě.

Mnoho dalších informací najdete na www.austria.info

  13:25,  aktualizováno  19. března 2019 14:49