Znáte to, chcete jet na dovolenou, ale nemáte parťáka?
Nebo máte, ale vaše představy o dovolené se značně rozchází. Vy chcete poznávat města, objevovat místní kavárničky a restaurace, kdežto váš potenciální spolucestovatel se touží spíš kochat přírodou a stoupat na vrcholky hor. Co s tím? Překonat se a jet na dovolenou, i když nebude podle vašich představ? Nebo zůstat doma? My pro vás máme ještě třetí možnost – jet sama. No vážně, je to super! Mrkněte na 5 důvodů, proč stojí za to odvážit se dovolenkovat sama. A pokud nechcete vyrazit na vlastní pěst, jeďte na poznávačku s cestovkou, kde najdete podobně naladěné lidi.

1. Sama za sebe

Na téhle dovolené, kde vás nikdo nezná, můžete být opravdu sama sebou. Bez jakýchkoliv omezení. Nechcete se každé ráno zdržovat líčením? Nemusíte! Nikdo vás přece nezná nalíčenou, takže jaképak strachy, že vás bez řasenky lidi nepoznají a budou mít trapné poznámky! Chcete se pro jednou oblékat pohodlně a kašlat na to, jestli vám všechno ladí? Do toho! Když vyrazíte singl, můžete být opravdová, prostě sama sebou.

2. Noví lidé

Tady snad ani není co dodat. Během cestování sama máte šanci poznat mraky nových lidí. Ať už místní, nebo další spolucestovatelé. Je to nejlepší prostředí na seznamování a navazování nových přátelství. A kdo ví, třeba pak zbytek cesty nepojedete sama. No a pokud se rozhodnete vyrazit s cestovkou, poznáte dalších nejmíň 40 nových lidí, se kterými budete mít společné téma.

P. S. V dnešní době můžete vybírat i specializované cestovky, zaměřené třeba na dobrodružné dovolené nebo na netradiční poznávací zájezdy. Tam je zaručené, že pojede parta fajn lidí, kteří jsou stejně naladění. A jezdí tam i dost lidí singl, takže žádné strachy, že byste byla za exota.

  15:52,  aktualizováno  24. března 2019 17:09