Chcete být ráno rozzářená a svěží?

Připravte ložnici

To jak se vám bude spát, dost záleží na přípravě místnosti, kde spíte. Než půjdete na kutě, vyvětrejte. Snižte teplotu na topení a zatáhněte žaluzie či závěsy. Sviťte už jen lampičkou nebo speciální lampou, která pracuje s barevným spektrem. Příjemná je temně modrá barva nebo nažloutlá, která připomíná světlo svíček.

Zkuste aromaterapii

Pokud se vám špatně usíná, zklidněte celý organismus relaxační vůní. Nikoli chemickou, ale čistě přírodní, pomocí bio éterických olejíčků. Nezdravější formou aromaterapie je buď rozprášení spreje do vzduchu nebo pomocí difuzéru, který vůni rozptýlí pomocí vodní mlhy. Navíc tím i zvlhčíte vzduch v ložnici. Nejlepší na spánek jsou éterické oleje: levandulový, meduňka, nebo třeba růže.

Příliš nejezte

Těžká jídla těsně před spaním způsobí, že tělo má práci s trávením a bude se vám hůře usínat. Ideální je před spaním nejíst 2 hodiny.

Zvykněte si na rutinu

Tělo má rádo pravidelnost. Naučte ho také na večerní rutinu. Osprchujte se, lehněte si a chvíli si čtěte. Tím se organismus zklidní a také je to signál, že za chvíli přijde spánek. Určitě v posteli nesurfujte na internetu a sociálních sítích, to naopak organismus nabudí.

  10:35,  aktualizováno  24. března 2019 14:34