Vánoce se blíží a vy teď potřebujete jet na plné baterky. Tohle vás zaručeně nakopne!

Prodlužte si den

Nedostatek energie způsobují krátké dny a nedostatek slunečního svitu. Když je tma, organismus se připravuje na odpočinek. Snažte se proto chodit na procházky. Když nemáte přes den čas, aspoň choďte co nejvíce pěšky. Také si pořiďte silné žárovky a pořádně sviťte. Když budete mít přítmí, únava nastoupí rychleji.

Zkuste odlehčovací stravu

V zimním máme tendenci více jíst a také máme chuť na tučnější a těžší jídla. Jenže díky tomu jde energie dolů, protože tělo má co dělat se zpracováním takovýchto těžkých potravin. Jednou týdně zkuste jíst méně. Například si dejte jen tvaroh s ovocem. Další den se budete cítit mnohem lehčeji a také vše půjde snadněji.

Hodně pijte

V zimě je tendence na pitný režim nemyslet. Jenže když málo pijete, organismus funguje pomaleji, hůře vám to myslí a jste jako malátná. Pokud potřebujete fungovat na sto procent, pijte co půl hodiny. Klidně si nastavte budíka, a vždy si deje aspoň pár doušků vody, ovocné nebo zeleninové šťávy a skvělé jsou také bylinkové čaje. Energii vám dodá také mletý čaj matcha.

Nenarušujte si svůj biorytmus

Doháníte o víkendu spánkový deficit za celý týden? To ale není dobré a budete se pak cítit unavená a bez síly. Když normálně vstáváte v sedm a o víkendu vstáváte po desáté, je organismus zmatený. Nic se nestane, když si chvilku přispíte, ale více, než o hodinu déle není pro tělo vhodné.

  10:41,  aktualizováno  21. března 2019 11:15