Co nakoupit na podzim do ledničky?

Podzim se pomalu hlásí ke slovu a s ním i chladnější počasí, první nachlazení a rýmy. Je tedy potřeba dbát víc na své zdraví a posilovat imunitu. Jak na to? Jednoduše, stačí jíst ta správná jídla! Představujeme vám 4 potraviny, které vám poslouží jako prevence před nemocemi.

Zázvor

Zázvor je náš nejvěrnější parťák při řešení všech menších i větších nachlazení. Proč je to takový zázrak a proč mu tak věříme? Jeho štiplavě pálivá chuť má na svědomí zahřívání našeho těla a zároveň má antibakteriální účinky. Kromě toho zázvor obsahuje řadu vitamínů (A, B, C a E) a minerálů (hořčík, sodík, draslík atd.). Ale pozor, všeho moc škodí, takže i se zázvorem opatrně.

Česnek

Česnek sice zrovna dvakrát nevoní, o to silnější jsou ale jeho účinky. Je totiž považovaný za přírodní antibiotikum. Najdete v něm vitamíny A, B a C a minerály vápník, jód a selen. Nejúčinnější způsob konzumace je rozkousání syrového stroužku několikrát denně. Což ale chce opravdu hodně odvahy! Ale nebojte, pomáhá i česnečka.

Citrusové plody

Pomeranče, citróny a další citrusové plody jsou bohaté zejména na vitamín C, o němž je známo, že posiluje imunitu. Má totiž antibakteriální a protizánětlivé účinky a zároveň je skvělým antioxidantem. Kromě toho ale citrusové plody obsahují i vitamin A a minerály vápník, draslík a hořčík. A vsadíme se, že třeba takové mandarinky si určitě dáte na posílení imunity raději než česnek.

Mandle

Mandle taky? Ano! V mandlích je totiž obsažený vysoký podíl vitamínu E. A právě ten je důležitý pro naši imunitu. Ten správný účinek budou mít, pokud si jich dáte hrst denně, přibližně tak 10 mandliček.

  8:08,  aktualizováno  24. března 2019 14:39