Podzimní dny se rychle krátí a venkovní teplota klesá. Zato stoupá počet nosů ucpaných rýmou. Nicméně proti nachlazení a chřipkám nejste zase tak úplně bezmocná. Chutný posilující nápoj z černého bezu, citronu a zázvoru nedá bakteriím a virům žádnou šanci.
Ilustrační snímek

Udělejte infekci čáru přes rozpočet

Horká bezinková šťáva je zázračným prostředkem proti nachlazení, a to díky éterickým olejům a flavonoidům, které plody černého bezu ve vysoké míře obsahují. Ty ovlivňují centrum regulace teploty v mozku a spouštějí pocení, což v těle zmobilizuje detoxikační síly. Nemoc odezní rychleji a zároveň budete už lépe obrněná proti příštímu útoku choroboplodných zárodků.

SOS drink užívejte nejlépe večer

Aby mohl zázračný nápoj plně rozvinout své účinky, měla byste ho pít jednou denně hned při prvních příznacích nachlazení, případně i jako prevenci proti chřipkové nákaze. Nejvhodnější dobou je večer, když se zklidníte a uvolníte.

Ingredience:

1 cm oddenku bio zázvoru se slupkou

1 citron

300 ml bezinkové šťávy 

případně med, skořici a pomeranč

1. Zázvor omyjte a nakrájejte na tenké plátky. Z citronu vymačkejte šťávu.

2. Bezinkovou šťávu ohřejte, nechte ji trochu zchladnout a přidejte do ní citronovou šťávu i zázvor. Podle chuti přislaďte medem.

3. Chcete-li, můžete ještě vymačkat půlku pomeranče a šťávu přidat do nápoje. Skořice mu pak dodá zimní tóny, kromě toho působí antibakteriálně a zahřívá, především v kombinaci se zázvorem.