Ano, opravdu to jde! VYZKOUŠENO na vlastní kůži!

Pondělí: běh nebo chůze do kopce

Hlavní výhodou aerobního cvičení je  jeho prospěšnost pro zdraví a jeho velký podíl při hubnutí. Každý takový trénink by měl trvat nejméně 30 až 40 minut v kuse. Až při této době totiž dochází ke spalování tuků.

Abyste z tréninku vytěžili co nejvíce, nebojte se do toho opřít a věnujte se aerobnímu cvičení i 45 minut až hodinu. Při namáhavém pohybu do kopce zpevníte hýžďové a stehenní svaly a zátěž na kardiovaskulární systém se postará o odbourávání tuků a zlepšení kondičky.

 

Úterý: cviky na hýždě, stehna a lýtka

Dřepy, výpady, výšlapy. Provádějte 15 opakování každého cviku a zkuste zvládnout čtyři série. Pokud cvičíte doma a chcete si přidat zátěž, použijte činky nebo láhve naplněné vodou. Některé ženy mají obavy z toho, že po cvičení se závažím dosáhnou především velkého objemu stehenních svalů. V kombinaci s aerobním cvičením a protažením se však můžete těšit na pevnější dolní část těla a štíhlejší křivky.

Středa: odpočinek a protahování

Odpočinek je stejně důležitý jako samotná fyzická aktivita. Relax dává vašemu tělu čas na regeneraci, která pomůže připravit svaly na další trénink. Nepřeceňujte své síly a dopřejte si po dvou cvičebních dnech chvíli volno. Ideálně se tento den zaměřte na protahování posílených a namožených svalů. Případná bolest rychleji pomine, čímž vás tělo odmění lepším výkonem následující tréninkové dny.

  15:15,  aktualizováno  24. března 2019 16:02