Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 8. srpna 2022 Soběslav

GTA: San Andreas PC - nejlepší hra všech dob?

  12:02aktualizováno  1. července 11:58
Jedna z nejočekávanějších her historie - simulátor velkoměsta a zločinu - tento měsíc zažila svou premiéru na PC. Co si pro nás Rockstar Games připravili v GTA: San Andreas, se dozvíte v naší recenzi!
95

GTA: San Andreas

Platforma: PC
Výrobce: Rockstar Games

Herní karta

Stejně tak jako nedozírná Amerika, se i její stát San Andreas rozprostírá do šíře i do výšin, kam člověk hledí s úžasem a nesmírným respektem. Los Santos, Las Venturas a San Fierro je trojice neodmyslitelných symbolů a měst, které jsou více či méně zužovány gangstery, zkorumpovanými policisty a dalšími padouchy, pro které jsou jen peníze smyslem života. V rozlehlém městě Los Santos začíná i příběh černocha Carla Johnsona. Ten na počátku 90. let Los Santos opustil, nyní se však vrací a záhy se dozvídá, že jeho matka byla zavražděna, že jeho přátelé a hloavně bratr jsou zapleteni s gangy. CJ nemá co ztratit a touha pomstít se je veliká...

>> Zkuste českou fanstránku www.gtaplanet.cz <<

BonusWeb HITNemusíte mít inženýrský titul na to, abyste věděli, že herní série Grand Theft Auto je jedna z nejlepších a hlavně nejúspěšnějších v celém herním průmyslu. Svoboda a volnost jsou dva nejsilnější znaky, kterými se každá hra ze série může pochlubit. Světově známí Rockstar Games těmito kousky prostě ukazují, jak se mají počítačové hry dělat. To je podtrženo nesmírnou oblíbeností. Jen u malého množství her může při prvních dojmech a zážitcích člověk říct: "dokonalé" či "skvělé." A ať si kdo chce, co chce, říká, tyto slova ke hrám z dílen Rockstar Games, označené titulem Grand Theft Auto, patří. Série GTA zaznamenala již pět dílů (když nepočítám neplnohodnotný GTA: London 1969) a revolučním bylo jistě GTA3, kde bylo vše předěláno do 3D s kompletně novým enginem; tehdy se psal rok 2002. Téměř přesně po roce se Rockstar Games přihlásili s dalším pokračování GTA: Vice City. I zde nebylo Rockstárům co vytýkat. GTA: Vice City hodně proslulo díky několika žalobám, obviněním či kritikám - záporné názory senátorky Clintonové (manželka bývalého Amerického prezidenta) nebo obžalování Haiťanů za rasismus. Dost historie! Po dvou letech Rockstar Games vydávají na PC jednu z nejočekávanějších her celé historie, dnes recenzované, Grand Theft Auto: San Andreas.

Když po instalaci, která mimochodem zabere zhruba 5GB na vašem disku, spustíte GTA: San Andreas, určitě si řeknete, že jste to už někde viděli. Rockstar Games se opět po grafické stránce nemůže rovnat dnešním titulům - to si řekněme hned na začátku. Nicméně nabízí nespočetné množství všemožných vychytávek, vylepšení a já nevím, čeho dalšího. Nebojte, všechno si v následujících odstavcích řekneme. Začněme tedy tím základním - příběhem. Ten se točí okolo osobitého černocha Carla Johnsona (CJ). CJ se po pěti letech v Liberty City vrací do svého rodného města, Los Santos. Učiní tak kvůli smrti své matky, kterou má na svědomí místní gang. Znovu se tak setká se svojí sestrou Kendl, bratrem Sweetem a kamarády Ryderem a Smokem. CJ se tak stává jedním z nich, stává se členem gangu Orange Grove Family.

Hlavní postavy
CJ
Carl Johnson je hlavní postava černocha, za kterého budete hrát. Do Los Santos se vrací po pěti letech. Měl tři sourozence, nejmladší Brian kdysi zahynul při autonehodě. Jeho bratr Sweet a sestra Kendl stále žijí, s nimi se setkává v Los Santos. Carla Johnsona nadaboval herec Chris Bellard.
Ryder
Jeden z nejbližších CJových přátel. Ryder je velmi horkokrevný a ustaraný. Na Carlovi nesnáší, jak řídí. Má kontakty na hodně vlivných lidí ve státu San Andreas. Ryder je také velmi chamtivý. Daboval ho MC Eiht.
Sweet
Starší bratr CJ. Je hlavou rodiny, gangu Orange Grove Family. Je to postava silná, mocná a neovlivnitelná. Momentálně je ve válce s konkurenčním gangem The Ballas. Svého bratra CJ neuznává a svůj názor nezmění, dokud CJ nějakým způsobem neodčiní svůj čas, kdy byl pryč.
Big Smoke
Další Carlův přítel. Smoke má velkou nadváhu a zbožňuje obrovské porce v Cluckin Bell. Je posedlý penězmi. Spolu s Ryderem chce založit zločinnou velmoc v San Fierru.

Řekli jsme si tedy, že hlavní postava, za kterou budete hrát, se jmenuje Carl Johnson. Není to však ledajaká postava. Díky Rockstar Games, kterým se do hry povedlo zakomponovat i nějaké RPG prvky, si teď budete moci vybudovat svůj vlastní charakter. Záleží jen na vás, jestli budete trávit hodiny a hodiny v posilovně nebo si vybírat v menu v místních pizzeriích. Jestli budete hodně běhat, či si neustále nechávat vozit zadek v autě. Jestli si vytvoříte namakaného svalovce nebo pěkně valného tlouštíka. Ve fyzické postavě to ale všechno není. Můžete také chodit k holiči, vybírat si sestřihy podle poslední módy, můžete chodit nakupovat oblečení do různých butiků. Záleží jen na vás, zda se lépe cítíte v džínách a košili nebo v šortkách a tričku, zda chcete nosit bíle hodinky nebo modré, zda chcete nosit na hlavě šátek nebo čepici. Díky tomu, jak vypadáte navenek, vám přibývají body na Sex Appealu. Je tedy téměř jasné, že místní holky se raději poohlédnou za svalnatou korbou, oblečenou do nejmodernějšího oblečení s účesem za minimálně několik stovek dolarů, než za pěkně vypečeným tlouštíkem s jednoduchým tričkem a špinavými kalhoty. Časem ve hře dokonce dostanete přítelkyni, s kterou musíte chodit pravidelně ven. Musíte ji obšťastňovat a podobně. Samozřejmě si budujete na postavě také vytrvalost a výdrž. Tu můžete trénovat třeba v posilovně na rotopedu nebo jednoduchým pobíháním po ulicích. Když pak dosáhnete určité vytrvalosti, nebude problém běžet za motorkou nebo autem přes tři bloky ulice. Další novinkou, kterou využijete zejména při pěstních soubojích s nepřáteli, jsou jakási komba. To je vlastně soubor několika úderů, které povětšinou srazí soupeře přímo k zemi. Dokonce se můžete učit i úplně nová bojová umění.

Je tedy téměř jasné, že místní holky se raději poohlédnou za svalnatou korbou, oblečenou do nejmodernějšího oblečení s účesem za minimálně několik stovek dolarů, než za pěkně vypečeným tlouštíkem s jednoduchým tričkem a špinavými kalhoty.

Z předchozích dílů GTA3 a GTA: Vice City jsme byli zvyklí, že po splnění určité mise jsme dostávali peněžní odměnu v podobě několika stovek nebo tisíců dolarů. V San Andreas je tomu zcela jinak. Za úspěšné dokončení mise se vám přičítají respect body, což je na jednu stranu dobrá vychytávka, která vede k lepšímu, ale na druhou stranu budete mít hlavně v začátcích peněžní krize. Toto však neplatí u všech úkolů, ale zvláště u těch, jež plníte pro svůj gang nebo přátele. Nicméně stále tu jsou různé možnosti, jak si trochu přivydělat. Vraťme se ale k zmiňovaným respect bodům. Že je dostáváte téměř za každou misi již víme. Ale k čemu jsou? Slovo respekt stejně mluví za vše. Přibude vám a obecně i vašemu gangu. Lidé i samotní členové nepřátelských gangů na vás potom hledí určitě jinak, než na pouhého druhořadého občana státu San Andreas.

Záleží jen na vás, zda se lépe cítíte v džínách a košili nebo v šortkách a tričku, zda chcete nosit bíle hodiny nebo modré, zda chcete nosit na hlavě šátek nebo čepici.

Pokud se vám Vice City jako město zdálo velké, San Andreas jako stát je obrovský. Rozkládá se do tří měst Los Santos, Las Venturras a San Fierro. Přičemž leckoho napadnou reálná města, podle nichž byly tyto napodobeniny tvořeny - Los Angeles s chudými i bohatými čtvrtěmi, Las Vegas s nejrůznějšími hernami a kasíny a San Francisco s pověstným hornatým terénem včetně sanfranciského mostu. Mezi těmito třemi městy jsou samozřejmé všemožné vesnice a hospodářské farmy propojené spletím cest. Ve státě San Andreas je i několik známých míst. Například Vinewood, ten je často zaplňován turisty, mimo to i v jeho prostorách naleznete slavné divadlo, cestu slávy nebo neodmyslitelný nápis Vinewood (Hollywood v reálu). Hora Mt. Chilliad, která je největším samostatným místem ve hře, jistě také stojí za zmínku. Přejetí z jednoho konce San Andreas na druhý by vám trvalo zhruba půl hodiny čistého času. Města jsou přirozeně rozdělena do čtvrtí, přičemž pochopitelně každá čtvrť je obsazena gangy. Po určitém počtu odehraných misí přijde čas, kdy si váš gang musí chránit vlastní teritorium. Na mapce jsou barevně vyznačena místa, jaký gang v té a oné čtvrtí sídlí. S vaším gangem potom můžete získávat další a další území, vyvolávat válku mezi gangstery a postupně tak ovládat celá města. Další dobrou novinkou je možnost oslovovat své gangstery, kteří potom chodí (jezdí) s vámi téměř na každém kroku a chrání vás. Stejně tak jako dvě hlavy ví víc než jedna, tak i dva gangsteři toho trefí víc než jeden. A občas se někdo hodí, kdo vám bude krýt záda.

Přejetí z jednoho konce San Andreas na druhý by vám trvalo zhruba půl hodiny čistého času.

Rockstar Games v novém díle nešetřil ani několika vychytávkami. Ve Vice City jsme kupříkladu mohli poprvé jezdit na motorkách. V San Andreas toho však můžete daleko víc. V první řadě to jsou jistě kola, k dispozici jich je hned několik - klasické horské, BMX nebo kolo připomínající Sobi 20 s hodně vysokým opěrátkem - na něm většinou jezdí postarší lidé, kteří jezdí na vesnicích pro nákupy :-). Další naprosto skvělou věcí je padák, s kterým, jak už to tak chodí, můžete skákat a to hned dvěma způsoby - buďto z výškových budov (mrakodrapů) nebo z letadel či vrtulníků volným pádem. Jelikož nejsme jen tak obyčejný magazín, připravili jsme pro vás exkluzivní video, jak vlastně takový seskok s padákem vypadá. Že Rockstar Games myslí opravdu na všechny, dokázal i tím, že do hry zakomponoval předmět, kterým je fotoaparát. S tím můžete libovolně fotit a vaše výtvory se bezpečně ukládají na váš disk jako obrázky ve formátu JPG. Není to však jen náhražka různých HyperSnapů nebo kláves PrintScreen, jsou i takové mise, ve kterých fotoaparát použijete. Třeba k vyfocení osoby a následném porovnání totožnosti. Fotoaparát však bude i nezbytný proto, abyste vůbec dohráli GTA: San Andreas na 100%. Novinkou v San Andreas je také možnost plavání. Pokud jezdíte rychle, obraz se sympaticky rozmazává. Takových podobných věcí je však daleko víc a všechny by se zde těžko vypisovaly. Navíc si stejně myslím, že většina lidí už četla nějaké to preview, kterých se objevilo neskutečné množství.

Přičemž leckoho napadnou reálná města, podle nichž byly tyto napodobeniny tvořeny - Los Angeles s chudými i bohatými čtvrtěmi, Las Vegas s nejrůznějšími hernami a kasíny a San Francisco s pověstným hornatým terénem včetně sanfranciského mostu.

Alfou a omegou v San Andreas jsou určitě vozidla v čele s automobily. Těch je v San Andreas kolem osmdesátky (kompletní seznam aut i s obrázky naleznete zde). Opět nejsou licencovaná, nicméně svým reálným protějškům se podobají skoro jako vejce vejci. Některá auta jsme mohli zahlédnout již v dílech předchozích jako třeba Banshee, Esperanto, Comet nebo Admiral či Cabbie. Absolutní novinkou je také možnost libovolně automobily tuningovat, včetně pořádné dávky nitra. To samozřejmě potěší další skupinu fanoušků, kteří si oblíbili série NfS: Underground. Další takovou maličkosti, nicméně velmi reálnou věcí je také to, že auta můžete zašpinit od bláta. Cestovat po San Andreas však nemusíte jenom po zemi, i když posíleny byly i řady motorkářské (přibyly BF400, FCR900, NRG500 a Wayfarer), ale třeba i vzduchem a to hned klidně stíhačkou, vrtulníkem nebo letadlem či jiným pohybovadlem. Pokud by ani to nestačilo, je připravena doprava lodní nebo i trochu "nevšední", jako třeba jízda v traktoru nebo v kombajnu či tramvaji.

Absolutní novinkou je také možnost libovolně automobily tuningovat včetně pořádné dávky nitra.

Záhady

Yetti
Poslední dobou se hodně polemizuje o tom, zda v San Andreas je Yetti. Legendární opičí muž by se měl údajně pohybovat v lesích San Fierra ve Flint Country. Ačkoliv se v tomto polesí objevují různé stopy (poničené auto, rozlámané stromy), není nijak podloženo, že Yetii opravdu existuje. Objevil se sice tento obrázek, ale podle mého osobního názoru jde o podvrh.

Zombie
Uvěřitelnějším tématem jsou Zombie, které by v San Andreas měly skutečně existovat. Prý se objevují na vesnicích, někdy oblečení, někdy nazí. Těžko říct. Spousta lidí si však myslí, že jde pouze o nějakého divného člověka. Nicméně, jak takový zombík vypadá, můžete vidět na tomto obrázku.

V GTA: San Andreas najdete pramálo záporných stránek hry. Nicméně jednou z těchto tmavých míst je umělá inteligence nepřátel. Ačkoliv autoři slibovali, že AI bude značně vylepšena, vůbec mi to tak nepřipadá. Když se někde rozpoutá přestřelka mezi vašim gangem a nepřátelským a členové jednotlivých gangů začnou vytahovat pistole a bezhlavě po sobě střílet, není problém někam nenápadně zmizet, vrátit se a zezadu pak jednotlivě oponenty umlátit pouhou pěstí. Zkrátka, když jsou takhle zažraní do střelby, nezajímá je co se děje vzadu. Grafický engine opět nedospěl nějakých zásadních změn, je to vlastně téměř skoro to samé už od dob GTA3, které je zhruba 3 roky staré. Vylepšen byl však engine fyzikální, na ulici jsou různé bedny a krabice, které můžete posouvat a kopat do nich. Dřevěné ploty u domů můžete rozbít a podobně. Rockstar Games do San Andreas zařadil i několik prvků ze svých předchozích her. V San Andreas tak můžete využívat tzv. stealth akce, kdy třeba jdete za nepřítelem potichu a náhle jej potom tiše podříznete nožem nebo můžete využívat stíny, které vás ukryjí, což známe z brutálního krváku Manhunt. Další věcí, která se mi také moc nezamlouvá, je míření. Teď už není automatické, ale pokaždé, když chcete na něco zamířit musíte zmáčknout určitou klávesu nebo tlačítko na myši. To by nebyl zas až takový problém kdyby míření nebylo tak často komplikované - někdy zakrývá postava CJ cíl, tudíž na něj nevidíte a podobně.

Abyste hru dohráli na 100%, musíte strávit bezmála 200 hodin čistého času u PC, což je něco neuvěřitelného ve srovnání s dnešními áčkovými či béčkovými hrami, které nám vydrží něco okolo deseti, možná dvaceti hodin. Ve Vice City jste museli sbírat balíčky, skákat unikátní skoky apod. V San Andreas sbíráte ústřice a podkovy, sprejujete loga svého gangu na zdi, vyvážíte auta nebo pořizujete fotografie. Znovu se setkáme i s několika sub-misemi. Ambulantní, lékarnické, taxikářské a požárnické mise známe již z předchozích dílů. Mezi nové patří vykrádací mise nebo nákladní. Novinkou jsou i tzv. školy. Ty vás naučí různé věci a triky s vozidly. Ve druhém městě San Fierru se setkáte s automobilovou školou, poté narazíte na školu, která vás naučí nějaký ten trik s loděmi a čluny, dále najdete školu pilotní a motorkářskou.

Abyste hru dohráli na 100%, musíte strávit bezmála 200 hodin čistého času u PC.

Jednotlivé díly série Grand Theft Auto vynikaly také skvělou hudbou. S hudbou v podobě rádií jsme se setkali už v GTA3, ani zde tomu není jinak. V GTA: Vice City jsme měli možnost poslouchat dobovou hudbu z osmdesátých let, do kterých byla ostatně celá hra zasazena. Většina písní ve Vice City byla velice známá, mohli jsme poslouchat plastického popového krále Michaela Jacksona nebo legendární Nenu se svým hitem 99 Luftballons, Bryana Adamse a další. Poslouchali jsme tak neuvěřitelných 9 hodin hudby, v San Andreas se dokonce o nějakou tu hodinu tento čas ještě prodlouží. Budete moci naladit 12 rádiových stanic s různými žánry (pop, rap, rock, country atd.). Zpočátku se mluvilo, že v San Andreas zaslechneme takové velikány jako byla Nirvana v čele s Curtem Cobainem, ale nakonec tomu tak úplně přesně není. Nicméně zaslechneme spoustu jiných interpretů a podle mého názoru minimálně tak slavných jako byla výše zmiňovaná Nirvana. Na co se tedy můžete těšit? Guns N' Roses, Ozzy Osbourne, David Bowie a v neposlední řadě ještě Cypress Hill a další podobné skupiny a interpreti se svými songy z devadesátých let.

Budete moci naladit 12 rádiových stanic s různými žánry (pop, rap, rock, country atd.).

Novinek v San Andreas je skutečně mnoho a rozhodně na jejich popsání nestačí tento článek, a tak si řekneme něco o hardwarové konfiguraci. Ta je opět podobná té ve Vice City, avšak kvůli rozlehlosti celé hry už nějaký ten lepší stroj potřebujete. Doporučená konfigurace je procesor s taktovací frekvencí 2,4 GHz, 128MB grafická karta a alespoň 384MB operační paměti. Berte to však s rezervou. Pokud vám šlapalo Vice City, s největší pravděpodobností vám půjde i San Andreas. Nemilou zprávou však je, že majitelé grafických karet od firem nVIDIA série MX nebudou moci ve hře zapnout vyhlazování, což ale není ještě tak nic strašného, těsně před vydáním hry se objevily zprávy, že na kartách MX hra nepojede vůbec! To však byla jen pouhá fáma. Zlepšení se dostalo i na zobrazovací vzdálenost. Oproti Vice City dohlédnete minimálně dvakrát tak dále, na venkově potom dokonce čtyřikrát!

Pokud se zrovna teď rozhodujete, co dál dělat - co hrát, GTA: San Andreas je jasná volba!

Klady a zápory
Plus Svoboda, volnost, prostě další GTA
Plus Novinky jako oblékání, posilování a pod.
Plus Bezmála 200 hodin zábavy na léto

Mínus Zastaralý grafický engine
Mínus Občas AI nepřátel
Mínus Jednou se musí odinstalovat :-)

Když bych to tedy měl nějakým způsobem shrnout a sepsat konečný verdikt, určitě nebude jiný, než kladný. Rockstar Games nám naservírovali dost možná nejzábavnější a hlavně nejrozmanitější hru za poslední léta. I když má hra několik neduhů, všechno to jednoznačně potlačí návyková hratelnost, volnost a svoboda. Je skvělé, že se projíždíte městy, vesnicemi bez jediného loadingu. Ten se objeví jenom při vstupu do některé z budov. Grand Theft Auto: San Andreas je jednoznačně hit letošního léta a jen hlupák by si jej nepořídil. Pokud se zrovna teď rozhodujete, co dál dělat - co hrát, GTA: San Andreas je jasná volba!

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

95 %

Čtenáři

89 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4850 čtenářů

  • Nejčtenější

Utratil v Diablu přes dva miliony korun a teď nemá s kým hrát

Streamer Jtisallbusiness utratil za mikrotransakce v mobilním Diablu tolik peněz, že má patrně nejsilnější postavu na...

Neoficiální informace ohledně příštího GTA dostaly internet do varu

Minulý týden dorazila další porce neoficiálních informací týkajících se nadcházejícího dílu slavné série Grand Theft...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Splnil jednu z největších výzev v historii hraní a vyhrál půl milionu

Dohrát do konce bezmála dvacet let starou střílečku Halo 2 zvládlo už spousta lidí. Jen hráč s přezdívkou JerValiN to...

Číňané obcházejí zákaz pornografie pomocí nenápadné aplikace na Steamu

Na první pohled nenápadná aplikace pro vytváření animovaných pozadí na plochu Windows má na Steamu dlouhodobě větší...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

V srpnu budeme budovat a provozovat vlastní univerzity, zastřílíme si na tahy na Divokém západě, budeme pátrat, co se...

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

  • Další z rubriky

RECENZE: V Tribes of Midgard musíte zajistit přežití vikinské vesnice

Sympatická směsice žánrů, která je sice zasazená do vcelku okoukaného prostředí, ovšem na zábavnosti jí to neubírá....

RECENZE: Zaklínačský animák působí spíš jako „neznačkové“ fantasy

Nový animovaný film se zaklínačskou tématikou je dalším přírůstkem do kolekce nabídky původní tvorby Netflixu. Ačkoli...

RECENZE: Pobouřil Číňany a dva roky nešel koupit. Jaký je horor Devotion?

Tchajwanský horor Devotion způsobil před dvěma roky obrovský poprask. Vývojáři do něj nenápadně propašovali na první...

RECENZE: Staňte se drsným bijcem, King of Fighters XV myslí i na nováčky

Značka King of Fighters se vrací po šesti letech. Je přístupná začátečníkům, zklamáni ovšem nebudou ani experti na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Podpora na plyn a vytápění nebude. Stát pošle jen dva tisíce na elektřinu

Lidé, kteří topí plynem nebo jsou napojeni na dálkové vytápění se letos vládní podpory nejspíš nedočkají. Podle...

Budu znovu chodit a tančit, věří Vendulka z Básníků a vybírá peníze na léčbu

Herečka Eva Jeníčková (58), která se proslavila coby Vendulka utěšitelka ze série o Básnících, řeší zdravotní problémy....

Porno je čistá práce, myslí si osmnáctiletá Hanka ze SuperStar

Hana Džurbanová zaujala před dvěma lety jako zpěvačka porotu v SuperStar, kde skončila mezi osmnácti nejlepšími...

Díky Stiflerově mámě jsem měla sex s nejmíň 200 lidmi, vzpomíná herečka

Americká herečka Jennifer Coolidge (60) ve filmech Prci, prci, prcičky hrála Stiflerovu mámu Jeanine, která měla...

Johnny Depp trpí poruchou erekce, proto mě penetroval lahví, tvrdí Heardová

Nově zveřejněné dokumenty ze soudního procesu mezi Johnnym Deppem a Amber Heardovou obsahují tvrzení, že slavný...