VIDEO z Watch Dogs: Čtrnáct minut hraní z kandidáta na hit roku

  • 15
Titul Watch Dogs byl nejúspěšnější hrou loňské herní výstavy E3. Získal totiž největší počet ocenění od herních médií a je od té doby také jedním z nejsledovanějších titulů. Je to jedna z mála nových značek na konci konzolového cyklu.

Nové video odhaluje, jak taková herní seance ve Watch Dogs může vypadat. Je to titul s otevřeným světem, který připomíná sérii Grand Theft Auto. Odlišuje se však možností hackovat různé bezpečností systémy a další elektroniku, například světla na křižovatkách či výsuvné panely, které slouží k zablokování průjezdu v určité ulici.

Vydavatel hry nyní zveřejnil ukázku, jejíž události jsou pravděpodobně předem definované. Naznačuje však potenciál a pestrost herní náplně. Vývojáři například tvrdí, že usilovali o zachování duchu Chicaga. Jednotlivé části města tak tvoří unikátní architektura a objevíte v nich i jiné typy lidí. Některé čtvrti tak nejsou příliš bezpečné.

Chod města je kontrolovaný softwarově, prostřednictvím systému zvaného CTOS. Počítače tak ovládají například bezpečnostní kamery i dopravní prvky a hráč je může hackovat, čímž získá přístup k jejich ovládání.

Přístup k systému je však třeba odemykat pro jednotlivé čtvrti a ta v ukázce je pro hráče ještě nepřístupná.

Prezentující se proto pokusí proplížit do tamního střediska korporace Bloom, která CTOS provozuje. Dochází přitom k menšímu paradoxu. K systému totiž nemá přístup, přesto se mu podaří ovládnout bezpečností kamery a prozkoumat rozložení stráží a zaměstnanců střediska. Tím také dohledá kód potřebný pro přístup do serverovny, kde je ovládání CTOS možné odemknout.

Ve hře prý půjde využít odlišné herní styly. Situace tak můžete řešit přímočarou akcí, plížením i hackováním. Prezentující volí poslední možnost, a přístup do CTOS tak získá, aniž by serverovnu vůbec navštívil. Přesto však dojde na přestřelku, během které hráč využije schopnost nazvanou focus. Ta v tomto případě umožňuje zpomalit čas, a akce se tím značně zjednodušuje.

O jiných hráčích nemusíte vědět

Policie ve virtuálním Chicagu využívá systém, který s určitou přesností dokáže předvídat možné zločiny. A je pouze na hráči, zda se rozhodne jakkoliv zasáhnout. Prezentující v ukázce nicméně situací řeší, a zabrání tak možné vraždě.

Pachatel na to reaguje útěkem a následuje krátká automobilová honička po městě. Zločinec nakonec nabourá do výsuvných panelů, kterými mu hráč zablokoval cestu, a akce tím končí.

Hráč se pak vydává do obchodu se zbraněmi, kde dokupuje náboje. Během této návštěvy však ve zprávách vysílají předešlou akci a hráč je hlavním podezřelým. Prodejce v obchodu tak spouští tichý alarm a hráči nezbývá, než se vydat na útěk.

Watch Dogs

Později v ukázce prezentující plánuje z bankomatu vybrat peníze. V tu chvíli ho však začne hackovat jiný hráč, který tím chce získat přístup k jeho datům. Prezentující ho však začne pronásledovat, aby ztrátě dat zabránil.

Vývojáři tím naznačují, co znamená termín "hyperpropojenost". O tom hovořili již dříve a popisují ho jako nenápadné propojení sólo kampaně a síťové hry (více o konceptu). V titulu se tak někdy objeví jiní hráči, kteří se však nijak neliší od běžných občanů. A uživatel v některých situacích ani nemusí rozeznat, že spolupracoval, či soupeřil s jiným člověkem.

Titul Watch Dogs v Evropě vychází 22. listopadu pro PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U i PlayStation 4. Na konzoli Xbox One bude k dispozici o týden dříve.

Konkurence Grand Theft Auto

Titul Watch Dogs svým pojetím otevřeného světa připomíná sérii Grand Theft Auto. Zejména pátý díl však nejspíše přinese větší možnosti mimo ústřední herní náplň, například nákup pozemků či hraní tenisu (první pohled na hru).


Témata: Watch Dogs