Z herní babičky se během tří let stala legenda, objeví se i ve slavné hře

aktualizováno 
Před třemi roky se tehdy devětasedmdesátiletá Shirley Curry stala nečekanou internetovou senzací. Na Youtube totiž zveřejnila několikaminutový záznam z hraní slavného RPG Skyrim a díky svému originálnímu projevu i způsobu hraní uchvátila srdce statisíců fanoušků.

Shirley Curry | foto: Youtubový kanál Shirley Curry

Z herní babičky (The Gaming Grandma) se prakticky přes noc stala celebrita a protože představovala něco nového a do té doby nevídaného, mluvil o ní celý herní svět. Jenže znáte to, všechna sláva polní tráva a na internetu to platí dvojnásob. 

Shirley Curry

Shirley Curry pletení nebaví, tak radši hraje počítačové hry.

Všichni jsme tak předpokládali, že Shirley po uplynutí příslovečných patnácti minut slávy rychle sejde z myslí a bude nahrazena nějakou další podivností, jakou je například krásná streamerka s Tourettovým syndromem (psali jsme tady), agresivní svalovec zakládající si na tom, že uráží všechny okolo (psali jsme tady), nebo hlavou srostlá siamská dvojčata z nichž jedno ovládá klávesnici a druhé myš (až se někdo takový objeví, tak o tom určitě napíšeme). 

Jenže nestalo se. Mezi všemi těmi afektovanými puberťáky, z jejichž řad se většina streamerů rekrutuje, působí youtubový kanál paní Shirley jako vzácný ostrov klidu a moudrosti. I po třech letech má přes 540 000 odběratelů, server Gameumentary o ní natočil půlhodinový dokument a sám Todd Howard, autor její oblíbené hry The Elder Scrolls, jí dokonce slíbil zahrnout jako NPC postavu do chystaného šestého dílu. Což je mimochodem vedle Cyberpunku 2077 asi ta nejočekávanější hra vůbec.

Shirley Curry

Její nejoblíbenějším hrou je fantasy RPG Skyrim.

Vše přitom začalo nenápadně. Shirley si počítač pořídila až v pokročilém věku, původně jen proto, aby mohla archivovat a katalogizovat recepty na vaření. Jenže pak objevila kouzlo klasických strategických her, jako je například Civilizace, u nichž začala trávit spoustu času. No a pak jí jednoho dne syn poslal odkaz na skvělé fantasy RPG Skyrim a dál už to bylo jednoduché.

První video ze svého hraní vytvořila zcela bez ambicí na žádost jednoho z hrstky lidí, se kterými tehdy diskutovala na kanálech jiných streamerů. Jenže když se druhý den ráno po jeho zveřejnění probudila, nestačila se divit. Z patnáctiminutového videa se stal okamžitý hit, který sbíral desítky tisíc zhlédnutí každou hodinu, její email pak byl doslova zahlcený vzkazy. 

Shirley Curry s Toddem Howardem

Shirley Curry se setkala s autorem The Elder Scrolls Toddem Howardem a prý se objeví i v chystaném porkačování.

V drtivé většině pozitivními, byť se samozřejmě našla řada těch, kteří se jejímu vysokému věku vysmívali. Shirley hraje Skyrim jiným způsobem než klasičtí hráči, hlavní i vedlejší dějové linky spíše ignoruje a vytváří si vlastní příběhy, které pak svým příjemným pohádkovým hlasem prezentuje divákům. A ti ji za to milují. 

Co původně začalo jako nevinná kratochvíle, rázem přerostlo ve vášeň, která babičce postupem času začala brát většinu volného času. Navzdory obrovskému množství reakcí se totiž snaží odpovídat fanouškům v maximální míře, a to i těm, kteří jí radí, aby se vrátila k pletení ponožek. Shirley o svých divácích mluví jako o vnoučatech (těch skutečných má již devět) a myslí si, že jim může předat nějaké pozitivní hodnoty.

05.března 2019 v 17:21, příspěvek archivován: 10.dubna 2019 v 08:18

Finally made the Sweetrolls from The Elder Scrolls Cookbook. Do they look as good as the ones in Skyrim?! :) https://t.co/r6vnC6AmqW

Autor:
 

Nejčtenější

Začalo to jako vtip, teď kanál o hlazení psů mění počítačové hry

Far Cry Primal

Když byl minulý měsíc založen twitterový účet Can You Pet the Dog?, vypadalo to jako povedený vtip. Jeho autoři si dali...

Nadměrné hraní her nepřináší potíže hned, říká odborník na závislosti

Jiří Koreš

U mladistvých, nejde v případě hraní her ještě o závislost, ale spíše o nastavení míry, hranic a pravidel v rodinném...

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

KVÍZ: Vyznáte se v nejslavnějších zbraních z počítačových her?

Quake Champions

Herní historie je dlouhá a krvavá, přitom jen málokterá hra dokázala nabídnout skutečně originální a zapamatování hodné...

Další z rubriky

Seriál podle Zaklínače vyjde ještě letos, slibuje Netflix

Henry Cavill jako Zaklínač

Netrpělivě očekávaného seriálu o Geraltovi z Rivie od Netflixu by se diváci měli dočkat ještě do konce letošního roku.

PlayStation 5 bude zpětně kompatibilní se čtyřkou, letos ovšem nevyjde

PlayStation 4 - systémová aktualizace 5.50 (beta)

Nová generace konzole PlayStation, neoficiálně označována jako PlayStation 5, letos nevyjde. Konečně však známe i další...

Mortal Kombat pod palbou. Za mikrotransakce, optimalizaci i aktivismus

Mortal Kombat XI

Dlouho očekávaný jedenáctý díl brutální bojovky Mortal Kombat v úterý konečně oficiálně vyšel a jeho přijetí u hráčů...

Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček
Už zase vši? Zkuste česnek a tea tree olejíček

Vši představují věčný problém ve školách a školkách. Objevují se s železnou pravidelností a zbavit se jich není snadné. Odborníci se shodují v tom, že nejdůležitější je prevence. Jak se úspěšně těm malým potvůrkám vyhnout a co dělat, když se objeví?

Najdete na iDNES.cz