Zachraňte svou zmutovanou sestru v české hře, je zdarma

aktualizováno 
Český projekt Mutanti vs. Vyvolení: Únos evokuje doby „dávno“ minulé.
50

Mutanti vs. Vyvolení: Únos

Platforma: Android

  • Řešení hádanek je většinou logické
  • Sympaticky „béčkové“ prostředí
  • Velmi krátké
  • Někdy nepraktické ovládání

Stáhnout z Google play

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos | foto: Bonusweb.cz

Mutanti vs. Vyvolení striktně dodržují herní mechanismy, na které jsme u adventur zvyklí. Tedy, ovládáte hrdinu, který nachází různé předměty a pak s pomocí selského rozumu (případně klasické metody „pokus-omyl“) řeší různé hádanky, které ho posunou dál ve hře.

Za co se platí

Zdarma

Odpověď je stručná, neplatí se za nic. Stažení i hraní je naprosto zdarma.  

Příklad: potřebujete odlákat recepční, která má hlad. Co takhle jí sehnat pizzu? Nejdříve je ovšem nutné najít krabici a získat peníze, abyste za pochutinu zaplatili.

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Většina rébusů je vystavěna na logických základech, takže se stačí trošku zamyslet, abyste přišli na řešení. Ale je i pár těch, které úplně nedávají smysl a rozlousknete je spíše tak, že budete zkoušet všechny předměty z inventáře a doufat, že některý bude fungovat.

Titul se odehrává v budoucnosti, kde žijí lidé s mutacemi a pak Vyvolení, kteří jim dávají pořádně zabrat. Váš hrdina je jedním z mutantů a musí najít a osvobodit svou sestru, která byla unesena Vyvolenými.

Fotogalerie

Nečekejte žádný spletitý příběh, děj je přímočarý a ani nemá čas se pořádně rozvíjet. Hra je velmi krátká a na konec se dá dojít odhadem za dvacet třicet minut. Titul tak působí jako předkrm a ne jako hutný hlavní chod.

Projekt má zřejmě posloužit spíše k demonstraci možností enginu vývojářů ze studia Bispiral, který umožňuje vytvářet hry i uživatelům, kteří se nevyznají v programování. A pravdou je, že záměr vyšel, protože Mutanti vs. Vyvolení: Únos dokážou probudit chuť zkusit si dát dohromady něco vlastního.

Hra se odehrává v sympaticky „béčkovém“ postapokalyptickém prostředí. Grafika není zrovna excelentní, ale sází na nostalgické retro pojetí, což má také své kouzlo.

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Lehce mě zklamalo ovládání, občas je problém dostat se z jedné scény do druhé. Přechází se tak, že se ťukne prstem na okraj obrazovky. A párkrát se hlavní hrdina bránil tomu, aby pokračoval dál. Ale nebylo to zase tak časté, aby mě to výrazně otravovalo.

Nedotažený je i inventář, který při otevření zabírá příliš prostoru na obrazovce. A jelikož předměty se používají přetažením na žádané místo, je to dost nepraktické, pokud z herní plochy vidíte jen malou část.

Kdyby byl titul výrazně delší a příběh košatější, byli by Mutanti vs. Vyvolení sympatickou připomínkou klasických adventur. Takhle hra skončí dříve, než se pořádně rozkoukáte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz