Zachraňte svou zmutovanou sestru v české hře, je zdarma

aktualizováno 
Český projekt Mutanti vs. Vyvolení: Únos evokuje doby „dávno“ minulé.
50

Mutanti vs. Vyvolení: Únos

Platforma: Android

  • Řešení hádanek je většinou logické
  • Sympaticky „béčkové“ prostředí
  • Velmi krátké
  • Někdy nepraktické ovládání

Stáhnout z Google play

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos | foto: Bonusweb.cz

Mutanti vs. Vyvolení striktně dodržují herní mechanismy, na které jsme u adventur zvyklí. Tedy, ovládáte hrdinu, který nachází různé předměty a pak s pomocí selského rozumu (případně klasické metody „pokus-omyl“) řeší různé hádanky, které ho posunou dál ve hře.

Za co se platí

Zdarma

Odpověď je stručná, neplatí se za nic. Stažení i hraní je naprosto zdarma.  

Příklad: potřebujete odlákat recepční, která má hlad. Co takhle jí sehnat pizzu? Nejdříve je ovšem nutné najít krabici a získat peníze, abyste za pochutinu zaplatili.

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Většina rébusů je vystavěna na logických základech, takže se stačí trošku zamyslet, abyste přišli na řešení. Ale je i pár těch, které úplně nedávají smysl a rozlousknete je spíše tak, že budete zkoušet všechny předměty z inventáře a doufat, že některý bude fungovat.

Titul se odehrává v budoucnosti, kde žijí lidé s mutacemi a pak Vyvolení, kteří jim dávají pořádně zabrat. Váš hrdina je jedním z mutantů a musí najít a osvobodit svou sestru, která byla unesena Vyvolenými.

Fotogalerie

Nečekejte žádný spletitý příběh, děj je přímočarý a ani nemá čas se pořádně rozvíjet. Hra je velmi krátká a na konec se dá dojít odhadem za dvacet třicet minut. Titul tak působí jako předkrm a ne jako hutný hlavní chod.

Projekt má zřejmě posloužit spíše k demonstraci možností enginu vývojářů ze studia Bispiral, který umožňuje vytvářet hry i uživatelům, kteří se nevyznají v programování. A pravdou je, že záměr vyšel, protože Mutanti vs. Vyvolení: Únos dokážou probudit chuť zkusit si dát dohromady něco vlastního.

Hra se odehrává v sympaticky „béčkovém“ postapokalyptickém prostředí. Grafika není zrovna excelentní, ale sází na nostalgické retro pojetí, což má také své kouzlo.

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Mutanti vs. Vyvoleni: Únos

Lehce mě zklamalo ovládání, občas je problém dostat se z jedné scény do druhé. Přechází se tak, že se ťukne prstem na okraj obrazovky. A párkrát se hlavní hrdina bránil tomu, aby pokračoval dál. Ale nebylo to zase tak časté, aby mě to výrazně otravovalo.

Nedotažený je i inventář, který při otevření zabírá příliš prostoru na obrazovce. A jelikož předměty se používají přetažením na žádané místo, je to dost nepraktické, pokud z herní plochy vidíte jen malou část.

Kdyby byl titul výrazně delší a příběh košatější, byli by Mutanti vs. Vyvolení sympatickou připomínkou klasických adventur. Takhle hra skončí dříve, než se pořádně rozkoukáte.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

50 %

Čtenáři

67 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun
Kde doma tečou peníze? 5 tipů, které vám ušetří tisíce korun

Proč u vás doma nefungují všechny univerzální rady, jak ušetřit? Protože každá rodina funguje jinak! Zaměřte se na to, co opravdu potřebujete, a podle toho postupně utáhněte kohoutek na správném místě. V rozpočtu se pak najde i pár stovek navíc.

Najdete na iDNES.cz