Česká logická hříčka obrazově neoslní, mozkové závity ale potrápí

aktualizováno 
Logické tituly se v našich končinách rodí docela často a obvykle jde o kousky, které si pozornost zaslouží. Wily Weed je na tom stejně.
70

Wily Weed

Platforma: Android, Windows Phone

  • Ne úplně okoukané herní mechanismy
  • Náročné
  • Vizuálně by to mohlo být o něco lepší
  • Nápověda by občas nebyla od věci

Wily Weed otestuje vaši šedou kůru mozkovou. Titul se volně inspiruje u principu, na kterém pracuje legendární Rubikova kostka. V úrovních uvidíte různé rostliny a chce se po vás, abyste se zbavili plevele a zůstaly jen slunečnice.

Po kliknutí na určitou rostlinu se změní všechny, které jsou s ní propojeny v horizontální či vertikální rovině. Základní herní mechanismy žádné složitosti neskrývají. Ihned pochopíte, co je účelem hry, proto je tutoriál velmi stručný.

Za co se platí

free 2 play

Wily Weed je zdarma. Respektive první dvě kapitoly, kdy každá obsahuje 24 úrovní. Další dvě kapitoly je pak možno dokoupit za zhruba 20 korun za každou. A za pár korun tak máte zajištěnu zábavu na další hodiny.

Nejdříve se zdá, že obtížnost nebude extrémně vysoká. Několik prvních úrovní je velmi snadno řešitelných a stačí jen zběžný pohled a pár ťuknutí prstem a už se můžete radovat z úspěchu. Jenže po chvíli dojde ke skokovému navýšení náročnosti a bude nutné připravit si zásobu antiperspirantu, protože se hodně zapotíte.

Fotogalerie

Obtížnost nestoupá plynule, ale jak je u podobných titulů zvykem, liší se misi od mise. V jednu chvíli to jde levou zadní, ale za moment vás čeká mnohominutové lámání hlavy, abyste dokázali úroveň dokončit alespoň s ohodnocením jedné hvězdičky (maximum jsou tři).

Wily Weed vám nenabízí nápovědu, a to ani za poplatek. Pokud se ovšem dostanete do situace, kdy si nebudete jisti jak dál, tak můžete jednoduše úroveň přeskočit a vrátit se k ní později.

Při pohledu na grafiku je jasné, že tvůrci spíše vsadili na obsah než na formu, protože vizuálně je titul velice jednoduchý a ničím vás asi neoslní. Ale u logických her podobného ražení není obrazová stránka extrémně důležitým faktorem.

Podstatnější je to, aby vaše mozkovna dostala zabrat, a to je splněno. Mimochodem projekt se chlubí tím, že byl na Hackathonu v Praze oceněn jako vítěz kategorie inovace a design. A zaslouženě. Přestože se na první pohled zdá, že herní principy jsme už viděli mnohokrát, tak po chvíli zjistíte, že jsou trošku jiné, než nabízí většina konkurence.

Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz